Не вгадав. Нацбанк пояснив, чому інфляція вища за його прогноз

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За підсумками липня інфляція знизилася до 9,1%.

За підсумками липня інфляція в Україні склала 9,1%. У червні показник становив 9%.

Ці цифри, які оприлюднила Державна служба статистики, трохи вищі за прогнози Національного банку.

"Відхилення зумовлене вищими, ніж очікувалося, темпами зростання цін на окремі сирі продукти харчування. Водночас базова інфляція відповідала прогнозу Національного банку. Фактичні показники інфляції свідчать, що загальний показник інфляції перевищив траєкторію прогнозу Національного банку передусім через чинники з боку пропозиції продуктів харчування, зокрема унаслідок несприятливих погодних умов. Водночас фундаментальний інфляційний тиск, виражений показником базової інфляції, у цілому відповідає очікуванням НБУ та прогнозу, опублікованому в "Інфляційному звіті" (липень 2019 року)", - зазначили в НБУ.

За прогнозами Нацбанку, до кінця 2019 року інфляція має знизитися до 6,3%, а до кінця 2020-го – 5%.

Раніше НБУ порівняно з квітневим прогнозом підвищив прогноз зростання реального ВВП у 2019 (до 3% від 2,5%) та 2020 (до 3,2% від 2,9%) роках у звʼязку із стійкішим внутрішнім попитом, кращими умовами торгівлі та поліпшенням припущень щодо врожаю зернових.

2018 року зростання економіки становило 3,3%. У НБУ пояснили уповільнення темпів зростання "уповільненням глобальної економіки та світової торгівлі, стриманою фіскальною політикою через потребу погашення значних обсягів державного боргу, а також жорсткими монетарними умовами, необхідними для зниження інфляції до цілі. Водночас суттєва підтримка економічній активності очікується з боку сприятливих умов торгівлі, а також чергового рекордного врожаю зернових в Україні".

Залиште свій коментар

Вибір редакції