Небанківські фінансові асоціації висловили недовіру голові Держфінпослуг Волзі

Небанківські фінансові асоціації 23 листопада висловили недовіру голові Держфінпослуг Василю Волзі.

Небанківські фінансові асоціації висловили недовіру голові Держфінпослуг Василю Волзі.

Про це йдеться в резолюції, підписаній 23 листопада 2010 президентом Української федерації страхування Олександром Завадою, президентом Національної асоціації кредитних спілок України Петром Козинцем і виконавчим директором Всеукраїнської асоціації ломбардів Юлією Рожковою.

Зокрема, президент Української федерації страхування Олександр Завада назвав дії регулятора ринку "беззаконням". Його позицію підтримав президент Національної асоціації кредитних спілок України Петро Козинець. За його словами, існує кілька десятків кредитних спілок, які перебувають у критичному стані, і їх потрібно цивілізовано вивести з ринку. "Але нічого для цього не робиться. Таким чином, функція комісії щодо захисту прав споживачів не виконується", - підкреслив він.

За словами Козинця, "якщо говорити про здорову частину ринку, яка не призупинила кредитування і завжди виконувала свої зобов'язання, то позиція регулятора зараз така, що дані кредитні спілки стануть на коліна". Як зазначив Козинець, зараз йде масове переліцензування цих компаній, однак комісія відмовляє їм у продовженні ліцензії з будь-якої формальної ознаки.

При цьому, зазначив він, "цим компаніям на пошти приходять так звані "листи щастя", в яких аноніми пропонують свої послуги для того, щоб домовитися з комісією. В одному з таких листів вартість подібної послуги - 8000 доларів".

У свою чергу, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації ломбардів Юлія Рожкова розповіла, що у представників ломбардного ринку основне занепокоєння викликає ситуація, пов'язана з дозвільними процедурами і функцією регулятора щодо реєстрації ломбардів та внесення їх відділень до реєстру. За її словами, "якщо в 2009 році, а також у 1 кварталі нинішнього року дозвільна процедура з реєстрації ломбардного відділення займала 10-15 днів, то зараз - 3-5 місяців".

У резолюції, підписаній небанківськими фінансовими асоціаціями, також висловлюється глибока стурбованість тим, що "Держфінпослуг під керівництвом Василя Волги, а також окремі посадові особи комісії, своєю діяльністю, замість системної роботи з оздоровлення ринків та їх розвитку, направляють державні ресурси на організацію системного адміністративного тиску на небанківські фінансові послуги, керуючись іншими критеріями, ніж вимоги законів України".

Результатами дій Держфінпослуг, на думку підписантів, є "не тільки відсутність позитивних змін, але й істотне погіршення ситуації на фінансових ринках, перерозподіл ринків на користь компаній, які використовують недобросовісні методи конкуренції".

Як повідомлялося, раніше суб'єкти ринку висловлювали свою стурбованість щодо використання у Держфінпослуг шахрайських схем, зокрема, в діяльності дочірнього підприємства держкомісії - ІТЦ.

Читайте також:

В Україні почали тотальну перевірку страховиків

Висуванець комуністів Волга очолив Держфінпослуг

Василь Волга потрапив в аварію, агітуючи за Симоненка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: