Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Несплата збитків українському бізнесу за анексію Криму може обернутися для РФ новими санкціями

Кремль може відповісти закордонним майном або ж черговими санкціями.

Росія вперше мусить заплатити за анексію Криму внаслідок рішення Постійного третейського арбітражу в Гаазі. У цій справі фігурують 159 мільйонів доларів компенсації 18 приватним компаніям та одній фізичний особі, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

У Кремлі на це рішення відповили мовчанкою, натомість в українському уряді сповнені оптимізму: тепер інші збитки внаслідок окупації півострова можна компенсувати. "Це сигнал для всіх українських громадян і компаній, що за втрачене майно і кошти, вкрадені російськими окупантами, місцева влада понесе відповідальність", - наголосив міністр юстиції Павло Петренко. Він переконаний у тому, що подібна ухвала арбітражу в Гаазі далеко не остання. Нині у судах перебуває низка справ від "Нафтогазу", Ощадбанку, "Укрнафти" і Приватбанку.

ВідеоУкраїнські інвестори виграли суд у РФ щодо активів у Криму

Постійний третейський арбітраж у Гаазі ухвалив рішення, що Росія має сплатити компенсацію низці українських інвесторів за анексію Криму. Йдеться про 159 мільйонів доларів. В Мінюсті певні, що така перемога допоможе і в інших справах проти Росії.

Українські інвестори виграли суд у РФ щодо активів у Криму

Юристи ж упевнені, що виграний арбітраж хоч і є хорошим сигналом, але не означає швидких виплат. Цивілізовані країни завжди виконують рішення арбітражу, однак РФ до таких давно не відноситься. "Це в інтересах Російської Федерації – виконати рішення, оскільки будь-які перепони в його виконанні будуть шкодити іміджу Росії на міжнародній арені", - впевнений юрист Станіслав Серьогін. Утім, Росія не раз демонструвала, що на імідж правової держави їй байдуже, а юрисдикції Гаазького арбітражу Кремль не визнає, тому навряд чи Росія добровільно віддасть гроші. "Аби робити примусове стягнення, ті інвестори повинні будуть звертатися до органів держав, у яких є державне майно Російської Федерації", - пояснив юрист Геннадій Дрозд.

Але і в цьому переліку є чимало винятків: забрати дипломатичне майно неможна, майно державних компаній теж не вважається державним – тобто ані  власність "Газпрому", ані російських банків до переліку не потрапляє. Схожа ситуація із Росією вже була у справі компанії ЮКОС. Її власники теж виграли у Росії, але знайти майна для компенсації не змогли чи не надто ретельно шукали, тому українським компаніям, найімовірніше, доведеться наймати детективів, які будуть його відшукувати. А його треба знайти чимало, адже загальні суми збитків матимуть щонайменше дев’ять нулів у кінці, і це – в доларовому еквіваленті. З іншого боку, численні програші та ігнорування рішень судів можуть перетворитися для Росії на нові санкції, тож вона все одно зазнає чергових збитків так само із дев’ятьма нулями.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції