Несподівана арифметика. "Укрпошта" підвищила тарифи й називає це нульовим зростанням цін

Дата публікації
Перегляди
5600
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Несподівана арифметика. "Укрпошта" підвищила тарифи й називає це нульовим зростанням цін

Фото: Укрпошта

Нові тарифи почнуть діяти від початку наступного року.

Від 1 січня 2018 року "Укрпошта" підвищить вартість своїх послуг у середньому на 16%. Зокрема, пересилання поштових відправлень у межах України зростуть на 12,3%, за кордон – на 43,2%.

Такі цифри наводить Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв’язку та інформатизації, яка вже затвердила нові граничні тарифи на універсальні послуги поштового зв’язку.

Водночас "Укрпошта" заявляє, що вона "спрощує та знижує тарифи на універсальні послуги за основними видами відправлень". На практиці це виглядатиме так. Відправлення листа чи поштової картки до 20 грамів нині коштує 4 грн, а від 20 до 50 грамів - 5 грн. Від 1 січня ці два тарифи об'єднають в один і потрібно буде купувати марку за 5 грн. "Укрпошта" стверджує, що підвищення становитиме 0%. Насправді ж звичайні листи мають вагу до 20 грамів і користувачам послуг доведеться платити на гривню більше. Подібну "арифметику" "Укрпошта" застосувала й до інших тарифів. Водночас листи вагою від 1 до 3 кг здешевшають уполовину.

Фото: Укрпошта

Зросли тарифи на пересилання посилок вагою від 1 до 3 кг по Україні, а від 4 до 10 кг - здешевшали.

«Для нас було важливо було вирівняти перекоси у тарифах. Тому ми їх спрощуємо та приводимо до єдиної логіки. Так, вартість відправлень посилок від 3 кг була неконкурентна і завелика. Після змін тарифи будуть найдоступнішими на ринку поштово-логістичних послуг в усіх вагових категоріях. А оновлення зонування для міжнародних відправлень дасть можливість розвивати важливі для клієнтів ключові напрямки пересилання», – зазначив виконувач обов'язків гендиректора "Укрпошти" Ігор Смілянський.

Фото: Укрпошта

Фото: Укрпошта

Відкоригували й міжнародні тарифи.

«На жаль, у ЗМІ розповсюджується некоректна інформація щодо нових тарифів на універсальні послуги. Хочу заспокоїти клієнтів та повідомити, що зростання вартості міжнародних відправлень на 43% (дані Нацкомісії – ред.) не відбувається, а у більшості груп відправлень тарифи навіть знижені. Наприклад, дешевшими стане проста внутрішня письмова кореспонденція, посилки вагою понад 3 кг як у межах області, так і в межах України за рахунок зменшення доплати за 1 кг. Тобто чим більша вага посилки, тим менше заплатить клієнт. Для тих, хто пересилає міжнародні посилки вагою до 10 кг, наприклад, у США, Австралію, Китай, тариф також знижено в найпопулярнішій вазі від 6 до 10 кг», – сказав перший заступник гендиректора "Укрпошти" Олександр Перцовський.

Збільшення граничних тарифів на універсальні послуги поштового зв’язку з міжнародної доставки стосується лише листів і бандеролей.

Фото: Укрпошта

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5600
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація