Невідома компанія РФ має намір купити одну з найбільших компанії України

Угода може бути завершена до кінця поточного місяця, а її ціна буде відповідати оцінці ІСД у 2 млрд.

Невідома російська група близька до купівлі контрольного пакета однієї з найбільших українських сталеливарних компаній - корпорації Індустріальний союз Донбасу, пише у середу видання Financial Times.

Згідно з даними газети, угода може бути завершена до кінця поточного місяця, а її ціна буде відповідати оцінці ІСД у $ 2 млрд.

В інформації про угоду, отриманій виданням, згадувався російський Внешэкономбанк (ВЕБ), проте в банку 5 січня повідомили, що він лише забезпечував фінансування угоди, не виступаючи покупцем.

FT посилається на двох кредиторів, знайомих з ситуацією в ІСД, які повідомили, що розмовляли із українськими акціонерами корпорації та отримали інформацію про можливе закриття угоди в цьому місяці. За їхніми словами, російська група може отримати 50% +1 акцію, тоді як у Сергія Тарути та Олега Мкртчана залишиться по 25%. Їх колишній партнер Віталій Гайдук, який є наразі радником прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, вийде з бізнесу, пише FT.

На його думку, серед покупців можуть бути Алішер Усманов і Євраз, акціонером якого є Роман Абрамович. Однак FT не змогло зв'язатися з їх представниками.

Видання зазначає, що ІСД бореться за реструктуризацію більш ніж $ 3 млрд боргу в умовах зниженого попиту. Ще одним фактором, який може підштовхувати до угоди, FT називає майбутні президентські вибори в Україні.

Напередодні появи статті в Financial Times інформація про можливу угоду з продажу ІСД з'явилася в Інтернеті. Відповідно до неї, покупцем 51% нібито виступив ВЕБ, а ціна угоди склала $ 1 млрд. При цьому продавці не вказувалися, але зазначалося, що в ІСД Гайдуку належить 20%, тоді як Таруті і Мкртчану - по 40%.

В інформації також говорилося, що до кінця 2010 року можуть бути продані ще 49%, а до цього корпорацію на посаді генерального директора продовжить очолювати Мкртчан.

Агентству Інтерфакс-Україна поки що не вдалося отримати підтвердження або спростування цієї інформації від ІСД.

Корпорація ІСД заснована в 1995 році. Вона є інтегрованою холдинговою компанією, що володіє пакетами акцій підприємств гірничо-металургійного комплексу. Основні активи - Алчевський меткомбінат, Алчевський коксохімзавод, Дніпровський меткомбінат ім.Дзержинського, а також меткомбінат Dunaferr (ISD-Dunaferr) в Угорщині та ISD-Huta Czestochowa у Польщі.

Згідно з даними Всесвітньої асоціації виробників сталі (WSA, колишній міжнародний інститут чавуну і сталі - IISI), ІСД в списку найбільших меткомпаній у 2008 році зайняла 29-е місце з обсягом виплавки сталі в минулому році 9,9 млн тонн, тоді як за підсумками 2007 року ІСД посідав 25-е місце з обсягом виплавки сталі 11,6 млн тонн.

Читайте також:

Росія розпочала повторне антидемпінгове розслідування щодо імпорту українських труб

Українська карамель "насолила" білорусам

20 млн німецьких банківських карт відмовилися працювати в новому році

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: