Невідома компанія забирає банк "Надра" за борги

Два роки тому компанія "Спідвер" видала "Надрі" кредит у 60 млн. доларів. Банк його не погасив, тому скоро контрольний пакет акцій перейде до кредиторів.

Контрольний пакет акцій банку "Надра" вже декілька років знаходиться в заставі в невідомої компанії, яка має намір забрати банк за несплату боргу в 60 млн. доларів.

Про це заявила вчора тимчасовий адміністратор банку Валентина Жуковська.

За її словами, в 2007 році компанія "Спідвер" видала банку 60 млн. доларів, а заставою по кредиту стали 51% акцій "Надра". Ковенантами договору передбачалося, що у випадку непогашення позики акції переходять у власність кредитора (погасити кредит необхідно було в кінці березня цього року).

"Була складна фінансова операція, що має декілька рівнів, і акції весь час знаходилися в заставі в компанії ''Спідвейр'', - сказала Жуковська. – Ми оспорюємо цю ситуацію з 14 травня".

Вона також підкреслила, що в банку є кошти на виконання частини зобов'язань, але виконати вимоги всіх 70 кредиторів він не може.

До 15 липня "Надра" запропонує установам, які видали торгівельне фінансування (378 млн. доларів) і купили облігації (175 млн. доларів), а також іншим кредиторам укласти договори реструктуризації позик до 2015 року і часткового їх погашення за ринковою ціною. Без реструктуризації "Надра" не буде рекапіталізований державою на 5,5 млрд. грн.

У листопаді 2008 року, коли "Надра" втратив ліквідність, власник британською Group DF Дмитро Фірташ підписав договір про покупку 85% акцій банка, яка повинна була завершитися в травні цього року. Але після негативних висловів прем'єр-міністра Юлії Тимошенко на адресу "Надра" і претендента на його акції збори акціонерів, на яких планувалося прийняти рішення про входження Group DF, були зірвані через втрати реєстру акціонерів. Консультанти, які вели операцію, не були посвячені у всі її деталі.

"Операція була дуже складна, і я пам'ятаю, що дійсно Дмитру Фірташу повинні були або продати за 60 млн. доларів, або подарувати компанію, яка мала право контролю над банком", - розповів один з учасників операції.

"Компанія, яку ви називаєте, ще в 2006 році дала кредит реальним власникам банку які за ці гроші викупили євробонди. Кому вона належить зараз, я точно не знаю", - сказав інший інвестбанкір.

На думку банкірів, намагаючись реалізувати право власності на 51% акцій банку, компанії, контрольовані Дмитром Фірташем, заважають рекапіталізації банку "Надра" з боку держави.

Як заявило високопоставлене джерело в НБУ, Фірташ хоче сам спробувати зайнятися банком, оскільки він же намагається оскаржити в Апеляційному суді Києва заборону Нацбанку на виділення додаткового рефінансування ''Надра'', якими він хоче погасити частину зовнішніх боргів.

У Group DF коментувати заяву банку погодилися лише з 29 червня, проте раніше пан Фірташ повідомляв, що останні транші рефінансування "Надра" отримував під його особисті гарантії.

Раніше члени правління НБУ повідомляли, що на Валентину Жуковську здійснюється тиск і вона готова написати заяву про звільнення. На думку банкірів, результат боротьби за "Надра" не вплине на рекапіталізацію інших банків.

Читайте також:

Банк "Надра" намагався вивести гроші вкладників за кордон

Вкладники банку "Надра" продовжують себе спалювати

В Україні майже не залишилося стабільних банків

Держава забере собі "Надру", "Родовід" і ще чотири проблемних банки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: