Неврожайне літо: ціни на абрикоси в Україні б’ють рекордні позначки

Неврожайне літо: ціни на абрикоси в Україні б’ють рекордні позначки

Фото: pixabay.com

У Херсоні ціна за абрикоси сягає ста гривень за кілограм.

Цьогоріч ціни на абрикоси б’ють рекорди. Через весняні заморозки українці втратили більшу частину врожаю, а те, що вціліло, нині коштуює значно дорожче, аніж у минулі роки. Врятувати свої абрикоси дивом вдалося селянам на заході України, де урожай ще достигає. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Журналісти ТСН у Хмельницькій області знайшли абрикоси, які попри морози, вціліли. Молодий сад зі ста дерев у селі Варивідки розташований на горбику серед різнотрав'я. Власниця розповідає, що завдяки вдалому розміщенню плодові дерева не замерзли навесні. А от кілька дерев, які були в долині, нині стоять безплідні.

"Туди й тумани падали, і мороз там осідав. А верхом дещо задувало теплом. І тут з горбочка дещо затишок, то вони не дуже вимерзли", - зазначає Світлана, жителька села Варивідки.

Ще один секрет виживання цього абрикосового саду, каже жінка, висока густа трава.

Через весняні заморозки в Україні малий врожай абрикосів

Через весняні заморозки в Україні малий врожай абрикосів

"Ми зілля не скошуємо, щоб воно трошки давало десь тепло. Щоб роса і дощ там затримувалися", - зауважує Світлана.

Її абрикосовий сад поки що вкритий зеленухами, але головне, каже жінка, що рясно. Світлана очікує, що врожай можна буде збирати за кілька тижнів.

Смакуватиме її родина абрикосами лишень вдруге, бо саду тільки п'ять років. Його посадив її син, який на всю премію придбав сотню абрикосових саджанців для матері. Відтоді, жінка у Варивідках єдина власниця абрикосового раю.

У Херсоні на місцевому ринку абрикоси продають від п’ятдесяти до ста гривень за кілограм. Фруктів на ятках небагато, але покупців ще менше. Водночас, екзотичні фрукти значно дешевше. До прикладу, банани коштують - 33 грн/кг.

Мешканці Херсона кажуть, що абрикоси родять періодами. Два роки тому був врожай, що навіть викидали на смітники ці фрукти, цьогоріч - не вродили зовсім. Бо під час цвітіння вдарили заморозки.

"Груш, абрикосів, яблук мало цього року вродило. Тому, що під час цвітіння було холодно", - каже продавчиня.

У селах, де заморозків не було, теж урожай менший, аніж торік. І знову ж таки через погоду.

Але дешевші фрукти все ж трапляються. Журналістка ТСН знайшла домашні абрикоси за ціною - 35 грн/кг. Щоправда, така ціна зараз виняток.

Повʼязані теми:

Наступна публікація