Ні дешевому алкоголю!

Міністерство аграрної політики України пропонує запровадити мінімальні ціни на горілку й лікеро-горілчані вироби.

Юрій Мельник, міністр аграрної політики (Фото: minagro.gov.ua)
Запровадити мінміальні ціни на алкогольні напої запропонувало міністерство аграрної політики, очолюване Юрієм Мельником. (Фото: minagro.gov.ua)
Міністерство аграрної політики України пропонує запровадити мінімальні ціни на вітчизняні та імпортні горілку й лікеро-горілчані вироби. Текст відповідного проекту постанови розміщено на сайті міністерства. 

Проект постанови пропонує затвердити розміри мінімальних цін на вітчизняні та імпортні горілку і лікеро-горілчані вироби, які реалізуються в Україні підприємствами оптової і роздрібної торгівлі, громадського харчування, підприємствами-виробниками, незалежно від форми власності, і фізичними особами - суб`єктами підприємницької діяльності.

Передбачено, що порядок визначення й застосування мінімальних цін на вітчизняні та імпортні горілку й лікеро-горілчані вироби, а також зміни до них затверджує Міністерство економіки разом з Міністерством аграрної політики і Державною податковою адміністрацією.

Також запропоновано доручити Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям забезпечити в п`ятиденний термін проведення інвентаризації на підприємствах торгівлі, що реалізують вітчизняні та імпортні горілку й лікеро-горілчані вироби, і в разі застосування ними цін у розмірі, нижчому за мінімальний рівень, організувати проведення дооцінки продукції відповідно до законодавства.

У пояснювальній записці до проекту постанови зауважено, що застосування мінімальних цін на вітчизняні та імпортні горілку і лікеро-горілчані вироби разом з іншими засобами боротьби з незаконним виробництвом і оборотом алкогольних напоїв сприятиме стабілізації внутрішнього споживчого ринку.

Наголошено, що ухвалення цієї постанови унеможливить реалізацію горілки та лікеро-горілчаних виробів за цінами, нижчими від установлених мінімальних оптово-відпускних цін від виробників і мінімальних оптово-відпускних цін у роздрібній торгівлі.

Дія акту розповсюджуватиметься на всіх виробників горілки та лікеро-горілчаних виробів.
Згідно з проектом постанови, мінімальна оптово-відпускна і мінімальна роздрібна ціна на віскі, ром і горілку (тафія), джин і ялівцеву настоянку, горілку, лікери, солодкі наливки, інші алкогольні напої (спиртні настоянки зі слив, груш або вишень, спиртні настоянки та інші спиртні напої) пропонується на рівні 38,86 грн. і 46,63 грн. за 1 літр стовідсоткового спирту, відповідно.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: