Німці можуть судитися з "Газпромом" через дорогий газ

Німеччина намагається "вибити" з "Газпрому" зниження ціни на газ.

Провідний німецький енергетичний концерн Eon веде переговори з російським монополістом "Газпромом" про зниження ціни на газ, повідомив глава компанії Йоханнес Тайссен.

У той же час він не виключає, що в разі необхідності до вирішення проблеми може бути підключений арбітражний суд.

"Поки ми продовжимо переговори. Однак можуть виникнути ситуації, коли доведеться вирішувати суперечливі питання", - сказав Тайссен.

При цьому, за словами глави Eon, концерн не веде пошуки нових партнерів для концерну в цілому.

"Ми не шукаємо стратегічних партнерів, проте співпраця в реалізації окремих проектів цілком допустима", - зазначив Тайссен.

За його словами, така взаємодія можливо, наприклад, у сферах видобутку газу і використання сили вітру для виробництва електроенергії.

На цьому тижні конкурент Eon німецький концерн RWE уклав угоду про тісну співпрацю з російським "Газпромом". Партнери, зокрема, мають намір обговорити можливість створення спільного підприємства, до якого увійшли б діючі і майбутні вугільні та газові електростанції, розташовані в Німеччині, Великобританії та країнах Бенелюкс.

Нагадаємо, що вартість російського газу для Німеччини складає 318,96 дол. за тис. м куб.

За даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, ціна імпортного природного газу, що постачається російським "Газпромом" "Нафтогазу України" у другому кварталі збільшилася до 295,6 доларів за тисячу кубометрів. У третьому кварталі вона виросте до 350 дол. і в четвертому - 400 дол. за тисячу "кубів".

Читайте також:

Європа заплатить "Газпрому" за недобір газу 3,4 млрд доларів

Європа вимагає від "Газпрому" знизити ціну на газ

Китай відмовився купувати дорогий російський газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: