Німеччина допомагає в переговорах з Росією щодо "боргу Януковича" - Яресько

Вона наголосила, що Київ, як і раніше, відкритий до реструктуризації.

Німеччина надає допомогу Україні в організації переговорів з Росією про реструктуризацію боргу і Київ розраховує на продовження такої допомоги для досягнення результату.

Про це заявила міністр фінансів Наталія Яресько в кулуарах "Українського сніданку" в Давосі, передає "Інтерфакс-Україна".

"Ми завжди відкриті (до переговорів з РФ про реструктуризацію боргу – ред.). Я веду розмови разом з нашими друзями і партнерами в Німеччині", – зазначила вона.

Яресько додала, що міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле допоміг в організації зустрічі з міністром фінансів РФ Антоном Силуановим 12 жовтня в Лімі (Перу) у кулуарах засідання МВФ і брав участь в ній.

Коментуючи зустріч з Шойбле в Давосі 21 січня, Яресько сказала, що він і далі допомагатиме в організації зустрічей з Мінфіном Росії.

Міністр висловила жаль, що російська делегація не змогла зустрітися в Давосі, але припустила, що така зустріч все ж відбудеться найближчим часом і може пройти в Берліні.

Яресько додала, що Київ, як і раніше, відкритий до переговорів і реструктуризації, але її умови не повинні бути кращими, ніж ті, за якими була проведена реструктуризація для приватних кредиторів.

Нагадаємо, Рада директорів МВФ визнала офіційним борг України перед Росією в розмірі $ 3 млрд. Уряд Миколи Азарова отримав кредит у рамках домовленостей між президентом РФ Володимиром Путіним і тодішнім президентом Віктором Януковичем у грудні 2013 року. Запозичення було видане через викуп євробондів України на 3 млрд дол. через Ірландську фондову біржу. Російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, зажадавши від Києва його повернення. Українська влада відмовлялась визнавати борг офіційним і наполягала на його комерційній основі. Своєю чергою МВФ заявив, що кредитування України продовжиться, навіть якщо буде оголошено дефолт.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: