Німеччина прийняла бюджет з рекордним дефіцитом

Цьогорічний бюджет Німеччини має рекордну заборгованість у 80 млрд євр, а якщо додати витрати на підтримку економіки борг сягне 100 млрд євро.

Німецький бундестаг прийняв бюджет на 2010 рік з рекордною за всю історію федеративної республіки Німеччина заборгованістю - 80,2 мільярда євро.

Кожен четвертий євро державних витрат у поточному році буде забезпечено позиками.

Крім того, якщо додати витрати, передбачені програмою з підтримки ділової активності та протидії рецесії, і державні асигнування на порятунок банків, заборгованість бюджету на 2010 рік складе 100 мільярдів євро.

У цілому в порівнянні з бюджетом 2009 року обсяг запланованих на 2010 рік державних видатків збільшився на 5,3% до 319,5 мільярда євро. За проект бюджету, запропонованого урядом консерваторів і лібералів, проголосували 313 депутатів бундестагу, проти - 256. Тих, що утрималися не було.

Представники правлячих ХДС / ХСС і ВДП пояснюють рекордну заборгованість бюджету наслідками світової економічної і фінансової кризи. При цьому вже з 2011 року уряд обіцяв ввести програму жорсткої економії коштів.

Традиційно найбільша частина бюджету (143,2 мільярда євро, або 45%) піде на забезпечення витрат міністерства праці і зайнятості, очолюваного Урсулою фон дер Лайен. На другому місці йде міністерство оборони - 31,1 мільярд євро.

Тим часом, як повідомляє DW-WORLD, Єврокомісія вже піддала критиці Німеччину за недостатні зусилля щодо зниження державної заборгованості. Члени комісії зазначають, що вже в поточному році загальна заборгованість складе 76% від обсягу ВВП при встановленій в ЄС нормі 60 відсотків, а до 2013 року може зрости до 82%.

Як відомо, що Німеччина - одна з країн, що критикували Грецію за великий дефіцит бюджету.

Греція завершила 2009 рік з бюджетним дефіцитом у 12,7% ВВП і боргом у 300 мільярдів євро. Грецький уряд обіцяв заморозити заробітну плату в держсекторі, провести податкову і страхову реформу, боротися з ухиленням від сплати податків. Усі ці заходи, як розраховують в Афінах, повинні привести до зниження дефіциту з нинішніх 12,7% ВВП до 8,7% ВВП до кінця 2010 року.

Читайте також:

Чверть німців хочуть звести нову Берлінську стіну

Німеччина і Франція виділять Греції 30 мільярдів євро

Німеччина пропонує створити європейський аналог МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: