Німеччина та Франція вийшли з рецесії

За підсумками другого кварталу року німецька та французька економіки виросли вперше з початку економічної кризи.

У другому кварталі 2009 року ВВП Німеччини та Франції виріс на 0,3 відсотка по відношенню до попередніх трьох місяців. Тим самим економіки двох провідних країн континентальної Європи зуміли вийти з рецесії.

Економічне зростання в обох державах перевершило очікування аналітиків, які розраховували на скорочення ВВП Німеччини на 0,3 відсотка, а Франції - на 0,2 відсотка.

Відновлення економічного зростання в країнах Європи, в першу чергу, пов`язане з пожвавленням зовнішньої торгівлі. Так, експорт Німеччини в липні виріс на 7 відсотків.

Вихід позитивних макроекономічних даних в обох країнах може означати, що нові програми стимулювання економіки в Парижі та Берліні прийматися не будуть. В цілому на допомогу національному господарству Німеччина і Франція вже витратили декілька сотень мільярдів євро.

Економічна рецесія 2008-2009 років стала однією з найважчих для провідних європейських економік за останні десятиліття. ВВП Німеччини тільки в першому кварталі 2009 року скоротився на рекордні 3,8 відсотка.

Нагадаємо, нещодавно відомий американський фінансист Джордж Сорос заявив, що світова фінансова криза добігає кінця.

На переконання Сороса, світова економіка досягнула дна і надалі буде демонструвати позитивну динаміку.

Раніше про початок виходу української економіки з кризи заявляла прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

За інформацією глави уряду, в липні українська економіка почала зростати в переважній більшості галузей. Зокрема, зростання виробництва на підприємствах гірничо-металургійного комплексу склало близько 16%.

Читайте також:

Сорос вважає, що криза закінчилася

Українські металурги майже здолали кризу

Американським банкам загрожує друга хвиля кризи

Мінекономіки: найглибшу точку кризи Україна вже минула

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: