Німеччина втратить на борговій кризі ЄС півтрильйона євро

Вірогідність банкрутства Німеччини в найближчі 10 років фінансові ринки оцінюють як 1 до 10.

Експерти оцінюють потенційні втрати бюджету Німеччини, яка активно бореться з кризою в єврозоні, в 465 мільярдів євро. Такі дані надав Мюнхенський інститут економічних досліджень Ifo.

"Потенційно криза в єврозоні обходиться німецьким платникам податків все дорожче", - вважає президент інституту професор Ханс-Вернер Зінн.

У разі банкрутства Греції, Іспанії та Португалії, на долю Німеччини, що надала гарантії по боргових зобов'язаннях, припаде 33% кредитів Європейського центробанку. При цьому в суму 465 мільярдів євро ще не включена вірогідність банкрутства Італії.

"Ринки спостерігають за участю Німеччини в антикризових заходах усе з більшою нервозністю, вимагаючи підняти для німецьких облігацій рівень страхових премій", - заявив Зінн.

У серпні страхові премії по німецьких 10-річних держоблігаціях уперше перевищили рівень премій по британських цінних паперах, переваливши за відмітку 1%. А це, за словами глави інституту Ifo, говорить про те, що вірогідність банкрутства Німеччини в найближчі 10 років фінансові ринки оцінюють як 1 до 10.

Нагадаємо, американський фахівець з інвестиційний  Джордж Сорос вважає, що Німеччина винна в ескалації боргової кризи в Європі, і зокрема канцлер Ангела Меркель через її "обережну політику".

Читайте також:

Євро може повторити долю радянського рубля

Росія хоче викупити борги Євросоюзу

Банківська система ЄС знаходиться на межі колапсу

Меркель: Крах євро означає крах Європи

В МВФ можуть закінчитись гроші

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: