Німеччина заблокувала будівництво газопроводу в обхід України

Жителі Німеччини виступили проти будівництва "Північного потоку" у них під вікнами.

Вищий адміністративний суд Люнебурга (Німеччина) призупинив будівництво окремих ділянок німецького газопроводу NEL, який повинен з'єднати російський "Північний потік", що йде в обхід України, з газотранспортною системою Європи.

Ухвала суду була винесена по клопотанню 18 жителів міста Вінзен-на-Лує, які виступили проти прокладення газопроводу через їх місто. Суд задовольнив цю вимогу. NEL повинен був пройти в 30-50 метрах від житлових будинків, тоді як ряд експертів висловлювалися за те, щоб в радіусі 350 метрів від газопроводу не було будівель, пише Комерсант.

Цей маршрут спланувало місцеве земельне відомство. Тепер чиновникам, а також консорціуму компаній, що будують газопровід - E.On Ruhrgas, Wingas і Gasunie, належить спільно представити альтернативні варіанти прокладення труби. У які терміни це повинно бути зроблено, не повідомляється. Втім, будівництво інших ділянок NEL триває.

NEL є одним з газопроводів, який повинен зв'язати російський підводний газопровід Nord Stream з ГТС Європи. Його потужність повинна скласти 20 мільярдів кубометрів в рік.

Загальна протяжність Nord Stream, який з'єднає Росію і Німеччину через Балтику, складе 1224 кілометри. Проект, як очікується, понизить вартість постачань газу з Росії в ЄС, оскільки газопровід не проходить по території країн-транзитерів, таких, як Україна.

Нагадаємо, що на початку травня поточного року було завершене прокладення першої нитки газопроводу "Північний потік" по дну Балтійського моря. Початок транспортування газу по гілці запланований на четвертий квартал 2011 року.

Читайте також:

"Газпром" вже готовий подавати газ в обхід України

Москва хоче взагалі відмовитись від транзиту газу через Україну

Росія завершила будівництво першої гілки "Північного потоку"

Через "Північний потік" Україна втратить 700 мільйонів доларів

Російський газогін в обхід України запустять влітку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: