Німеччина заробила на кризі в єврозоні 20 мільярдів євро

Жодна інша країна не отримала з боргової кризи в єврозоні такої вигоди, як ФРН.

Нинішня боргова криза в єврозоні принесла Німеччині додатковий дохід в 20 мільярдів євро, заявив головний аналітик німецького банку Bremer Landesbank Фолькер Хельмайер.

"Зменшення вартості рефінансування німецьких держоблігацій на 1,5% за останні 18 місяців дозволило Німеччини заощадити близько 18 мільярдів євро", - запевняє економіст.

Якщо ж врахувати високе зростання економіки і низькі відсотки, то виявиться, що дохід ФРН за час кризи перевищив 20 мільярдів євро. Таким чином Німеччина, як жодна інша країна, виграла від кризи.

Одночасно Фолькер Хельмайер закликав учасників екстреного саміту глав та урядів країн єврозони, який пройде в Брюсселі 21 липня, "дати чіткий сигнал" про їхню готовність схвалити конструктивні рішення, спрямовані на вихід з кризи.

"Якщо спроби порятунку євро проваляться, то наслідки будуть набагато гіршими, ніж шок, викликаний банкрутством банку Lehman Brothers", - попередив німецький аналітик.

За його оцінками, якщо події розвиватимуться за найгіршим сценарієм, то на порятунок світової економіки буде потрібно значно більше 33,5 мільярдів євро, витрачених з метою ліквідації кризи 2008-2009 років.

Уряду ФРН "слід зрозуміти, що бізнес-модель Німеччини пов'язана з єврозоною настільки тісно, ​​що крах євро буде рівносильний катастрофі" для країни, підкреслив Фолькер Хельмайер. Тим часом офіційний Берлін, як вважає експерт, не усвідомлює цього і "грає як зі світовою кон'юнктурою, так і зі світовою фінансовою системою".

Нагадаємо, що у четвер, 21 липня, має відбутися надзвичайний саміт ЄС, в ході якого планується обговорити новий пакет заходів, який покликаний зупинити розростання найнебезпечнішої кризи, здатної викликати швидкий розвал єврозони і подальший крах ЄС.

Читайте також:

Євро загрожує "клінічна смерть" у найближчі дні

Для стабільності євровалюти створюють фонд обсягом 700 мільярдів євро

Боргова криза Європи може вдарити по економіці України

Сорос: Єврозона переживає одразу три кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: