Німеччина зажадала від "Газпрому" знизити ціни на газ

Гендиректор E. On Ruhrgas попередив, що до жовтня його компанія почне втрачати прибуток, якщо основні постачальники газу не понизять ціни, і тому концерн має намір провести переговори з усіма, сподіваючись завершити їх до кінця року.

Один з найбільших покупців - E.On Ruhrgas знову хоче зниження цін, тому що цього вимагають її клієнти, заявив співробітник "Газпрому" і менеджер однієї з дочок концерну.

Чи почалися вже переговори, співрозмовники не знають. "Ми постійно ведемо переговори з усіма нашими постачальниками по приведенню умов постачань у відповідність з ринковою кон'юнктурою", - заявив представник E. On Ruhrgas Кай Кришнак, але від коментарів по суті відмовився. Втім, гендиректор E. On Йоханнес Тейссен вже попередив на початку серпня, що до жовтня його компанія почне втрачати прибуток, якщо основні постачальники газу не понизять ціни, і тому концерн має намір провести переговори з усіма, сподіваючись завершити їх до кінця року.

Інші покупці доки в "Газпром" не зверталися, говорить один із співрозмовників, але це не виключено. Ніхто з європейських клієнтів таких переговорів з "Газпромом" не починав, запевняє його представник.

На початку року E. On вже добилася того, що частину газу вона отримуватиме за спотовими цінами до кінця 2012 р., повідомляли раніше представники «Газпрому». Мова приблизно про 15% постачань. А це може коштувати «Газпрому» близько 200 млн доларів виручки - якщо брати торішні закупівлі E. On в Росії (близько 14 млрд куб. м) і різницю між прогнозом «Газпрому» за середньою ціною для ЄС в 2010 р. і середнім котируванням в британському хабе NBP за перше півріччя (близько $300 за 1000 куб. м протии 207 доларів).

Яких поступок E. On хоче зараз, виданню з'ясувати не вдалося. Але головний конкурент "Газпрому" в ЄС - норвезька Statoil погодилася продавати за спотовими цінами до 30% газу, говорить співробітник "Газпрому" (Statoil такі цифри не розкриває).

Довгострокові контракти "Газпрому" припускають, що клієнти можуть просити про зміну умов, якщо на ринку істотно змінилася ситуація. Спотові ціни, які на початку року пішли вгору, знову знижуються, визнає співробітник "Газпрому". Так, середнє котирування газу в американській Henry Hub в I кварталі склала $195 за 1000 куб. м, а зараз - вже $156.

Нагадаємо, що ціна природного газу для України в третьому кварталі поточного року складає біля 248 доларів).

Читайте також:

Експерт: Україна може експортувати свій газ

Шевченківський суд зобов'язав Україну повернути газ RosUkrEnergo

Фігурант справи RosUkrEnergo вимагає допитати керівників "Газпрому"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: