Німеччина збільшить обсяг фінансової допомоги ЄС

У пакет допомоги входить зміцнення фонду підтримки ЄС, координація фінполітики блоку і допомога іншим країнам у зниженні рівня держборгу.

За неофіційними даними, уряд канцлера ФРН Ангели Меркель погодився збільшити обсяг фінансової допомоги Євросоюзу (ЄС). Про це міністр фінансів країни Вольфганг Шойбле повідомив німецьким ЗМІ.

Шойбле зазначив, що офіційний Берлін планує схвалити пакет "у найближчі тижні". У пакет допомоги входить зміцнення фонду підтримки ЄС, координація фінансової політики блоку і допомога іншим країнам у зниженні рівня державного боргу.

Розмір нового пакету поки невідомий.

Нагадаємо, 13 січня ц.р. голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу закликав керівників країн ЄС якомога швидше досягти угоди про збільшення обсягу тимчасового фонду допомоги. Ж.-М.Баррозу заявив, що лідерам ЄС необхідно прийняти рішення не пізніше спеціальної зустрічі глав держав, яка відбудеться 4 лютого.

Раніше, 17 грудня 2010 р., глави урядів 27 країн ЄС, які зібралися в Брюсселі, домовилися, що до 2013 р. замість існуючого нині тимчасового фонду екстреної допомоги обсягом близько 750 млрд євро (1 трлн дол.) буде діяти Європейський механізм фінансової стабільності (EFSF) . Таким чином, лідери країн Євросоюзу домовилися про постійний механізм надання допомоги країнам, чиї боргові проблеми загрожують стабільності всієї єврозони.

У травні минулого року для попередження поширення боргової кризи ЄС і МВФ спільно створили тимчасовий механізм допомоги в обсязі 750 млрд євро, в числі яких 440 млрд євро включаються в "інструменти європейської фінансової стабілізації", створені у формі гарантій міждержавних позик країн єврозони.

Читайте також:

Німеччина та Італія вимагають від ЄС санкцій проти Білорусі

Світовій економіці потрібно 103 трлн доларів для виходу з кризи

У МВФ на Україну скаржаться бізнесмени

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: