Німецький експерт пояснив причини затримки траншу МВФ

Німецький радник при українському уряді переконаний, що немає іншої альтернативи, окрім перегляду бюджету.

Експерт Німецької групи радників при українському уряді Рікардо Джуччі вважає затримку другого траншу кредиту Міжнародного валютного фонду поганою новиною для України, передусім для резервів Національного банку, які необхідні для підтримки гривні.

Він висловився за обов’язкове виконання Україною підписаних домовленостей.

"Виникли розбіжності між тим, про що домовлялися, і тим, що зараз планує уряд. Національний банк виконав практично усі умови, а от уряд, наприклад, у своєму бюджеті, по-перше, заклав занадто оптимістичний прогноз економічного зростання, а по-друге, передбачив дефіцит у три відсотки, що не відповідає настановам МВФ", - пояснив експерт в інтерв’ю "Німецькій хвилі".

"З макроекономічної перспективи треба передусім визнати, що не можна витрачати більше грошей, ніж на даний момент надходить", - додав він.

Джуччі переконаний, що немає іншої альтернативи, окрім перегляду бюджету та солідного планування з метою уникнення дефіциту.

Втім, на його думку, за умови, що Україна провадитиме правильну політику, а особливо якщо програму МВФ буде здійснено так, як це передбачалося, ризик дефолту не є високим. Банкрутство ж, за словами Джуччі, загрожує Україні лише у тому випадку, якщо будуть зроблені серйозні політичні помилки.

Нагадаємо, раніше прем’єр Юлія Тимошенко заявила, що МВФ не вимагає перегляду макроекономічних показників бюджету для отримання другого траншу кредиту. "Я переконана, що все буде добре і ми отримаємо другий транш", - сказала вона.

МВФ надав Києву кредит stand-by в розмірі близько 16,5 млрд. дол. в листопаді на підставі узгодженої з урядом економічної програми, з них НБУ одразу отримав 4,5 млрд. доларів.

Наступний транш кредиту Україна мала отримати 15 лютого. Але через те, що уряд не зміг досягти з Фондом компромісу, терміни отримання грошей залишаються під питанням.

Читайте також:

МВФ вимагає від України жорсткого кризового менеджменту
Тимошенко закликала написати "звернення трьох" до МВФ
Україна засекретила стан економіки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: