Нижня палата парламенту Канади ратифікувала угоду про ЗВТ з Україною

Дата публікації
Нижня палата парламенту Канади ратифікувала угоду про ЗВТ з Україною

Getty Images

Тепер справа за верхньої палатою парламенту - Сенатом.

Нижня палата федерального парламенту Канади більшістю голосів підтримала ратифікацію угоди про вільну торгівлю із Україною у третьому і остаточному читанні.

Про це повідомляє Укрінформ.

Далі угоду буде передано до верхньої палати парламенту – Сенату, а після цього – на підпис генерал-губернатору, що є фінальним етапом на шляху набранням документом юридичної сили.

Сенат має право відхилити будь-який законопроект або внести у нього правки, що запустить процес ратифікації заново, законодавчі акти, які отримали велику підтримку серед депутатів нижньої палати, зазвичай отримують схвалення сенаторів.

Угоду сторони підписали в липні 2016 року під час візиту до Києва прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо.

Реалізація положень документа сприятиме розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва між Україною і Канадою, дозволить вітчизняним товаровиробникам отримати переваги від безмитного доступу до ринку Канади, відкриє можливості для українського бізнесу як для розширення ринків збуту, так і для розвитку та модернізації власного виробництва з метою підвищення конкурентоспроможності на нових ринках. Очікується також, що реалізація угоди сприятиме створенню нових робочих місць в Україні.

Точна дата початку дії зони вільної торгівлі поки невідома.

Раніше Порошенко запропонував Трюдо синхронно ратифікувати угоду про ЗВТ.

Нагадаємо, що 1 січня 2016 року набула чинності Угода про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі Україна-ЄС в рамках угоди про асоціацію.

Україна і Канада повинні в цьому році підписати угоду про зону вільної торгівлі

Україна і Канада повинні в цьому році підписати угоду про зону вільної торгівлі

Наступна публікація