Низка українських банків отримали "негативний" прогноз

Fitch знизило довгострокові рейтинги низки українських банків.

Рейтингове агентство Fitch Ratings сьогодні знизило довгострокові рейтинги дефолта емітента чотирьох українських банків: "Кредитпромбанку", "Укргазбанку" і Всеукраїнського акціонерного банку (VAB Банк) - з "B-" до "CCC", і "Родовід Банку" - з "CCC" до "CC". Також агентство знизило національний довгостроковий рейтинг "Діамантбанку" та індивідуальний рейтинг "Сведбанку" (Україна).

Одночасно були підтверджені рейтинги семи інших українських банків - "Приватбанку", Першого українського міжнародного банку, банку "Кредит-Дніпро", банку "Хрещатик", "Індустріалбанку", банку "Південний" і банку "Форум". Прогноз щодо довгострокових рейтингів (для тих з перерахованих банків, яким вони привласнені) - "Негативний".

Рейтингові дії послідували за аналізом 11 приватних українських банків, що знаходяться у власності українських власників, а також по 2 банківським установам у власності іноземних власників - "Сведбанку" (Україна) і банку "Форум".

Пониження рейтингів відображає посилення ризиків ліквідності і ризиків, пов'язаних з якістю активів, а також підвищення тиску на капітал, з яким стикаються українські банки зважаючи на різке знецінення гривні в четвертому кварталі 2008 року, і слабшого прогнозу щодо економіки України.

На думку Fitch, банки, рейтинги яких були понижені, є найуразливішими до цих ризиків зважаючи на стратегії, що проводилися останніми роками, націлені на зростання, і погіршення якості активів, що вже виявилося, показники капіталізації та ліквідності у цих фінансових організацій.

"Негативний" прогноз по рейтингах всіх банків, що мають українських власників, відображає можливість подальшого пониження рейтингів, у тому числі й в тих банків, рейтинги яких були підтверджені сьогодні, оскільки складне операційне середовище продовжує надавати негативну дію на якість активів, капітал і ліквідність банків. 

Читайте також:

11 банків в Україні отримали "негативний" прогноз

НБУ взяв під особливий контроль два крупних банки

Долю української економіки визначить МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: