НКРЕ не знає, скільки насправді повинен коштувати газ

Національний форум профспілок України заявляє, що аргументи НКРЕ щодо підвищення ціни на газ є суперечливими, комісія просто не знає, скільки насправді грошей треба для розвитку газодобувної галузі.

Аргументи Національної комісії регулювання електроенергетики з приводу підвищення ціни на газ є суперечливими, оскільки не містять чітких розрахунків суми коштів, необхідної для збільшення видобутку власного газу.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Національного форуму профспілок України (НФПУ).

В обґрунтуванні, яке НФПУ одержав 12 серпня від НКРЕ, говориться, що в нинішній відпускній ціні українського газу враховуються всі поточні витрати: капіталовкладення у видобуток палива, заробітна плата, вартість паливно-мастильних матеріалів і електроенергії, навіть відповідні податки.

Водночас, НКРЕ повідомляє, що така ситуація призводить до щорічного недофінансування виробничих програм з внутрішнього видобутку газу.

"Це дає підстави зробити висновок, що в НКРЕ не знають, скільки насправді необхідно коштів для розвитку національної газодобувної галузі", - відзначив голова НФПУ Мирослав Якібчук. За його словами, підвищення ціни за споживання газу для населення не є справжньою мотивацією для цього, і можна передбачити, що кошти будуть використані не за призначенням.

У профспілках продовжують наполягати, що підвищення ціни за споживчий газ не є єдиною альтернативою порятунку газової галузі, як це стверджує влада.

"В першу чергу, потрібно кардинально змінити систему ціноутворення на газовому ринку, анулювавши на ньому монополію держави, яка не дає можливості для розвитку природної і здорової конкуренції цін", - зазначив Якібчук.

Крім того, голова НФПУ вважає, що газовий ринок і операції на ньому мають стати максимально відкритими і прозорими, а законодавство щодо видобутку і розподілу газу слід удосконалити, забезпечивши преференції для інвесторів.

"Значно гуманнішим в соціальному сенсі та економічно доцільнішим було б підвищити ціни на газ лише для підприємств комунальної енергетики і надати за допомогою цього механізму державні дотацій вітчизняним газодобувним підприємствам", - вважає він.

Нагадаємо, 13 липня Національна комісія регулювання електроенергетики своїми постановами збільшила на 50% з 1 серпня 2010 року відпускні ціни на природний газ для населення й ціну газу для підприємств теплоенергетики, що забезпечують опалювання й гаряче водопостачання населення.

Також передбачено, що додаткове підвищення цін на газ на 50% для населення буде проводитись у квітні 2011 року.

Читайте також:

Опозиція: МВФ не вимагав підвищення ціни на газ на 50%

Янукович відмовився говорити про подорожчання газу для населення

"Регіони" переконують у швидкому звиканні населення до нових цін на газ

Уряд розповів, навіщо підвищує ціни на газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: