НКРЕКП попередньо запровадила річну ціну на газ: назвати вартість постачальники мають до 25 квітня

НКРЕКП попередньо запровадила річну ціну на газ: назвати вартість постачальники мають до 25 квітня

Після остаточного затвердження документа він набере чинності від 1 травня 2021 року.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) ухвалила попереднє рішення, яке зобов'язує газопостачальні компанії опублікувати річні ціни на газ для населення до 25 квітня для набрання чинності з 1 травня 2021 року.

Як йдеться на сайті регулятора, відповідне рішення ухвалили 5 березня.

"З метою захисту побутових споживачів природного газу від цінових коливань на цей енергетичний ресурс зазначеним проєктом рішення пропонується запровадити базову річну пропозицію, яка буде пропонуватися постачальниками та діятиме у період з 01 травня 2021 року по 30 квітня 2022 року", - йдеться у повідомленні на сайті НКРЕКП.

Згідно з постановою, постачальники природного газу зобов'язані до 25 квітня оприлюднити на власних веб-сайтах ціну на природний газ, яка буде діяти протягом року, й іншу інформацію про базову літню пропозицію.

"Річний продукт дозволить громадянам не шарахатися щомісяця і думати, яка ціна на газ. Це дозволить нівелювати волатильність і захистити таким чином споживачів, тому річний продукт будемо вводити", - сказав очільник НКРЕКП Валерій Тарасюк  та зазначив, що річні контракти газопостачальних компаній ніяк не завадять громадянам змінювати постачальника газу в будь-який час.

Тарасюк додав, що сьогодні, 5 березня, документ отримує попереднє схвалення і починається процес громадського обговорення для того, щоб від 1 травня його ввести.

Нагадаємо, 1 серпня 2020 року в Україні відкрився ринок природного газу для побутових споживачів, які отримали можливість самостійно вибирати собі постачальника газу. Це спричинило різке зростання цін на блакитне паливо з настанням холодів та викликало невдоволення у суспільстві. Так, містами України прокотилися акції протесту проти зависоких тарифів. З огляду на це у січні 2021 року уряд встановив граничну ціну на газ для населення в розмірі 6,99 грн за кубометр, яка діятиме до 31 березня 2021 року.

На початку березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль анонсував запуск річного контракту на поставку газу для населення від другого кварталу.

Субсидіантам стало легше змінити постачальника газу – економічні новини

Субсидіантам стало легше змінити постачальника газу – економічні новини

Повʼязані теми:

Наступна публікація