Нобелівські лауреати з економіки не вірять у крах євро

Від розвалу зони євро найбільше може виграти Німеччина, найбільше постраждати - Греція.

17 нобелівських лауреатів з економіки запевняють, що єдина європейська валюта не перебуває на межі зникнення.

Під час обговорення проблем ЄС, найбільше суперечок викликала тема можливого розпаду єврозони, яка була створена у 1999 році.

Лауреат Нобелівської премії 2011 року Йозеф Стігліц заявив, що економісти сходяться на думці, що в разі розвалу зони євро більше виграє не Греція, а Німеччина. Якщо Греція чи інші країни зі слабкою економікою покинуть валютний союз, їх національні валюти різко знеціняться, а значить - виплачувати борги в євро стане дуже проблематично.

Водночас Німеччину в разі повернення до німецької марки чекає посилення нацвалюти, що означає, що виплачувати борги в євро стане легше. При цьому лауреати Нобелівської премії залишили відкритим питання доцільності існування зони євро без Німеччини.

Лауреат Нобелівської премії 2004 року Едвард Прескотт заявив, що для того, щоб провести справжні реформи, потрібно пережити справжню кризу. Проте наразі експерт налаштований оптимістично стосовно євро.

"Я оптиміст. Європа повинна реформуватися. Вони сядуть, узгодять та запровадять реформи. І тоді Європу чекає успіх, і вона перевершить США", - сказав Прескотт.

Нагадаємо, цього тижня колишній глава Федеральної резервної системи (ФРС) Алан Грінспен заявив, що європейська валюта зазнає краху, і це може негативно позначитися на економіці США.

Нагадаємо, минулого тижня відбулись переговори канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента Франції Ніколя Саркозі з приводу можливих заходів боротьби з фінансово-економічною кризою в Європі. Політики виступили з пропозицією створити економічний уряд єврозони.

Читайте також:

Американські економісти заявили, що євро "зазнає краху"

Євро може повторити долю радянського рубля

Президент Світового банку прогнозує новий фінансовий "шторм"

Боргова криза Європи може вдарити по економіці України

Меркель і Саркозі запропонували створити уряд єврозони

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: