Нобелівський лауреат з економіки відклав кінець світу

Економіст Пол Кругман заявив про закінчення світової фінансової кризи - але відновлення буде тривалим і важким.

Лауреат Нобелівської премії, економіст Пол Кругман заявив, що світова рецесія завершилася.

"Кінець світу, здається, відкладається", - зазначив Кругман. При цьому він додав, що відновлення світової економки буде "повільним і хворобливим".

У серпні 2009 року Кругман виступив із заявою, що світова економіка "зуміла уникнути "Великої Депресії 2.0"."Проте я все-таки вважаю, що повне відновлення економіки займе як мінімум два роки, а то і більш", - наголосив економіст.

Кругман також висловив сумніви, що Китай зможе стати локомотивом, який би витягнув за собою світову економіку за рахунок попиту. Він зауважив, що не розуміє, як можна вийти з кризи за рахунок експорту - доти, поки не знайдеться інша планета, яка ці товари і послуги погодилася би споживати.

На думку Кругмана, в США рецесія закінчилася ще наприкінці липня – у серпні 2009 року.

Раніше у вересні про припинення зниження економіки США заявив інвестор Уоррен Баффет, один з найбагатших людей у світі. Глава Федеральної резервної системи США Бен Бернанке також відзначив ознаки відновлення в економіці країни. За його словами, рецесія в США "схоже закінчилася".

Світова фінансово-економічна криза 2007-2009 років вважається наймасштабнішою за останні десятиліття. За прогнозом Міжнародного валютного фонду, в 2009 році глобальний ВВП скоротиться вперше з часів Другої світової війни, - на 1,3 відсотка.

Читайте також:

Світова криза відсвяткувала перший ювілей

Глава МВФ: пік світової кризи припаде на 2010 рік

Світова фінансова криза переросла у торговельну

ООН пропонує замінити долар новою глобальною валютою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: