Nokia подала до суду на Apple

Між двома гігантами сучасних технологій розпочинається судова битва через патенти: Nokia заявила, що Apple користується її інновації без дозволу.

Найбільший у світі виробник мобільних телефонів Nokia 22 жовтня подав позов проти американської корпорації Apple, звинувативши її в порушенні патентного законодавства

За офіційною заявою Nokia, Apple без дозволу використовує запатентовані фінською компанією технології у всіх моделях смартфона iPhone, що випускаються з 2007 року.

Позов подано до федерального окружного суду американського штату Делавер. У ньому згадуються 10 патентів, що стосуються бездротової передачі даних, кодування голосу, безпеки і шифрування. Всі ці технології необхідні для виробництва мобільних пристроїв, сумісних зі стандартами GSM, WCDMA, UMTS або WLAN.

Nokia заявляє, що близько 40 компаній, зокрема практично всі виробники стільникових телефонів, вже ліцензували у неї ці технології і платять за їх використання. Компанія Apple не захотіла погодитися на ліцензійні умови Nokia, але застосовує ці технології в своїх продуктах.

Віце-президент Nokia з прав на інтелектуальну власність Ілка Рахнасто заявив: "Apple намагається безкоштовно прокотитися на спині наших інновацій".

За останні два десятиліття фінська компанія вклала більше 40 мільярдів євро в дослідження і розробки. Завдяки своїм інвестиціям Nokia володіє одним з найобширніших патентних портфоліо в галузі, до якого входить більше 10 тисяч технологій.

Nokia лідирує на ринку смартфонів, але її частка неухильно знижується. У другому кварталі 2009 року частка Nokia склала 45% в порівнянні з 47,4% роком раніше. Apple, навпаки, укріплює свої позиції завдяки популярності iPhone - за рік її частка виросла з 2,8% до 13,3%.

Читайте також:

Загадковий планшетник від Apple відкриє нову комп'ютерну еру

Емінем подає до суду на Apple

У Європі можуть заборонити продаж iPhone

Nokia назвала технічні характеристики і ціну свого нетбука

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: