Нова хвиля кризи для України буде значно слабшою, ніж попередня

Друга хвиля кризи, яку прогнозують Європі, зачепить Україну, але не критично. Принаймні, того, що було в останні два роки, не передбачається.

Експерти стверджують, що нова хвиля кризи, яка прогнозується уже давно, вплине на Україну не так глобально, як попередня.

Є, звичайно, й підстави для сумнівів. Так фінансисти помітили: зовнішнє кредитування, вкрай потрібне українським компаніям для післякризової відбудови, знову згортається.

Андрій Дмитренко, директор департаменту брокерських послуг інвестиційної компанії каже, що в Україні ряд компаній планували робити великі боргові запозичення. На жаль, те, що зараз відбулося в Єврозоні, привело до того, що інвестори або взагалі не готові купувати українські єврооблігації, таким чином давати в борг, або робити, але за більш високими ставками.

Те саме хвилює і банкірів. Українські банки винні закордонним кредиторам близько 30 мільярдів доларів. Опинившись у скруті, вони захочуть повернути запозичення. І гроші знову попливуть з української банківської системи.

Проблему вже помітили і в уряді.

Сергій Тігіпко стверджує, що якщо проблеми в Єврозоні будуть продовжуватись, то для економіки України це буде достатньо чутливо. "Що нам робити? Зрозуміло, продовжувати те, що робимо. Нам потрібно зменшувати дефіцит бюджету свого власного", - наполягає він.

Найбільше віце-прем'єр занепокоєний можливою ланцюговою реакцією, яка може спричинити падіння цін та обсягів продажу металу - головної статті українського експорту.

Анастасія Головач, фінансовий аналітик каже, що продовження такої турбулентності на зовнішніх ринках, яка може зачепити такі важливі для України країни, як Китай, наприклад, може недобре відбитися на Україні, тому що "всі позитивні процеси, які спостерігаються в нашій економіці, вони в першу чергу пов'язані з відновленням світових металургійних ринків".

З іншого боку, саме в Китаї та Індії експерти прогнозують найбільше економічне зростання, яке теперішня єврокриза може хіба що приглушити. І підстав для паніки принаймні поки що немає. Нічого схожого на глобальне економічне лихо двох попередніх років не очікують.

Читайте також:

Україні загрожує друга хвиля кризи

Зарплати українців за рік впали у півтора рази

МВФ відмовить Україні у черговому кредиті

ВідеоЄвропа перед кризою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: