Нова програма співпраці з МВФ. У Нацбанку розповіли, скільки мільярдів очікують отримати від фонду

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Програма може тривати до чотирьох років.

Національний банк України, очікує, що за новою програмою макроекономічної підтримки МВФ виділить Україні 10 мільярдів доларів.

Про це розповів заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб в інтерв’ю Financial Observer.

Сологуб зазначив, що обсяг нової програми складатиме 5-10 мільярдів доларів, а термін її дії до 4 років. Окрім цього має змінитися і сама система співпраці, замість попередньої stand-by вона буде у форматі EFF (Extended Fund Facility), який за словами заступника голови, є "більш структурованим".

"Зазвичай програма EFF триває 2,5-4 роки. Ми використовуємо ці параметри у макроекономічних прогнозах Нацбанку. Розмір програми залежатиме від її тривалості. Ми вважаємо, що це буде 5-10 мільярдів доларів", – сказав він.

Згідно з прогнозом НБУ, Україна може отримати перший транш у 2 мільярди доларів від МВФ до кінця цього року та аналогічні річні суми у 2020 та 2021 роках.

Нагадаємо, у Нацбанку України заявили про необхідність нової програми кредитування з МВФ. У НБУ також назвали червону лінію для МВФ, після якої може зупинитися кредитування України. Міністр фінансів Оксана Маркарова зазначила, що нова кредитна угода може бути розрахована на три роки

Надання попередніх кредитів постійно затримувалося через невпровадження Україною необхідних реформ. Володимир Зеленський своєю чергою запевнив, що українська влада хоче і надалі співпрацювати з фондом.

Відео Місія МВФ залишає Україну, та повернеться після виборів і призначення нового уряду

Спеціалісти фонду працювали в Києві впродовж тижня. За цей час вони зустрілися з президентом Володимиром Зеленським та його новою адміністрацією. Керівник місії Рон ван Роден відзначив, що мали конструктивні дискусії з владою України. Експерти МВФ дійшли висновку - грошово-кредитна і податково-бюджетна політика - ефективна. Натомість стурбовані скасуванням статті про незаконне збагачення.    

Місія МВФ залишає Україну, та повернеться після виборів і призначення нового уряду

Залиште свій коментар

Вибір редакції