Нові платіжки за воду неприємно вразять українців: фахівці радять поквапитися з лічильниками

Нові платіжки за воду неприємно вразять українців: фахівці радять поквапитися з лічильниками

Фото: УНІАН

Інакше всю різницю в показах приладів доведеться оплачувати тим, хто не вимірює обсяги свого споживання.

В Україні розробляють нові правила, що змінюють систему нарахування комунальних платежів за використану воду. Мешканці багатоквартирних будинків відтак будуть зобов’язані сплачувати не лише за квартирним лічильником, а й за будинковим, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Пану Олександру вже далеко за 60, а він і досі кидає камінці в калюжі, проте задоволення йому це не приносить, бо вода в підвалі його будинку стоїть десятиліттями. "Свої труби проржавілі, старі, течуть і затоплюють підвал", - каже він. Десятки кубометрів води щороку підтоплюють столичну багатоповерхівку, проте з цього року таке "задоволення" стане для мешканців платним: "Київводоканал" рахуватиме воду, котра зайшла в будинок, а як нею далі розпорядилися користувачі – вже цілком їхня відповідальність.

В Україні змінюють систему нарахування використаної води

В Україні змінюють систему нарахування використаної води

Відтепер від показу загального будинкового лічильника віднімуть суму показань квартирних, а недостачу розділять між усіма пожильцями. Найбільше нова система вдарить по тих, у кого лічильника немає. "Вся різниця, яка заходить в будинок і яка повинна бути оплачена, вона буде оплачена людьми, які не мають лічильника", - каже начальник інформаційного управління "Київводоканалу" Вікторія Яковлєва. Навіть якщо в домі всі квартири обладнані лічильниками, крім використаної води є ризик сплатити ще й за діряву трубу або сусіда-крадія.

Слюсар Віктор Федоренко за 240 секунд може вивести крадія на чисту воду – чоловік тестує лічильники й одразу визначає, чи користувався споживач магнітом, щоби зменшити покази. У профільній асоціації водоканалів вважають, що споживачі крадуть у великих розмірах – приблизно третина води використовується українцями безоплатно. Нова система нарахувань це виправить, але це сумнівна з юридичної точки зору ініціатива. "Покладати відповідальність за крадіжку на всіх – такого принципу немає в жодних країнах, він не відповідає Конституції. В магазині ви приходите, купуєте якісь товари, а вам говорять: а вчора в нас ще вкрали сані, і ті хто сьогодні купують, за ці сані платять! Це повна маячня", - вважає адвокат Лаврентій Царук.

Пенсіонери столичного будинку з дірявими трубами від нової системи не в захваті: "Ми платимо по лічильнику, а те, що у них рветься, вода ллється, ми ще й повинні платити за це?". В Україні затвердження  нових правил нарахувань на стадії завершення, тому комунальники закликають споживачів поквапитись із встановленням лічильників. Інакше за місяць-два нові платіжки за воду почнуть неприємно вражати.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

Повʼязані теми:

Наступна публікація