Нові правила купівлі квартир: коли ринок житла стане більш прозорим

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Депутати готують зміни до законів.

Купувати квартири за новими правилами: стати власником житла можна буде ще до введення в експлуатацію багатоповерхівки. Такі зміни, які мають стати додатковим страхуванням для вкладників у будівництво, готують до законодавства.

Які шанси того, що будівельні афери відійдуть у небуття, і коли нові правила можуть запрацювати – у Сніданку з 1+1.

Ошуканих забудовниками нараховують 200 тисяч родин. Вони приходять на мітинги, але  їх не чують. 

Багатоповерхівка, в яку киянин Володимир Голубничий мав заїхати ще у 2008 році, зараз має лише каркас і вікна. Мрії про новосілля розбилися об недобудовані стіни. Позаду понад десяток судів, зміна забудовника, з десяток переукладених договорів і чимало листів про перенесення термінів. 

За роки боротьби за власну квартиру чоловік вже вивчив усе будівельне право.“Є такі прогалини, наприклад нема терміну, що таке планова дата закінчення будівництва”, -  власник квартири  Володимир Голубничий.

Цим і користується забудовник, впевнений чоловік. "Хто контролює забудовника? Ви, хто вклав кошти? Ні. Ваші права закінчуються, коли ви підписали договір", - розповідає чоловік. 

Відео Купити квартиру по-новому: коли ринок нерухомості стане більш прозорим

 Стати власником житла можна буде ще до введення в експлуатацію багатоповерхівки. Такі зміни готують до законодавства. Це має бути як додаткова страховка для вкладників у будівництво. Які шанси того, що будівельні афери відійдуть у небуття, і коли нові правила можуть запрацювати, розбирався Сніданок.  

Купити квартиру по-новому: коли ринок нерухомості стане більш прозорим

Приміром, 27-поверхівку на столичному Подолі мешканці добудували самі. Родинам з половини будинку довелося докласти додаткові 305, а то й 50% від вартості самої квартири. Забудовник просто накивав п'ятами. "Коробку нам залишив забудовник. Фасад ми робили вже самостійно за свої кошти", - розповідає киянка Тетяна. 

Будинок навіть хотіли знести через зайві вісім метрів у висоту, але мешканці об’єдналися у кооператив, узаконили необхідні документи і сподіваються за пів року добитися, аби їхній будинок ввели в експлуатацію. Тетяна, як і чотири сотні її сусідів, називає себе жертвою великої будівельної афери, за яку ніхто так і не поніс відповідальності. 

Ці дві історії – лише верхівка айсберга всіх проблем. Зараз ті, хто інвестує в будівництво юридично не захищені, пояснюють в профільному комітеті Ради. Депутати проаналізували, що проблеми з документами мають 95% забудов. Зараз розробляють зміни до законів, створюють спеціальний реєстр, куди вноситимуть кожну квартиру ще на етапі її планування. 

"Забудовник отримав всі дозвільні документи, вніс квартири до реєстру. Лише після того він може офіційно продавати квартири. Поки він не в реєстрі, то жодну квартиру продати не може", - пояснила заступниця голови комітету з питань містобудування Олена Шуляк. 

Крім того, забудовникам хочуть заборонити продавати до 25% квартир до повного введення в експлуатацію будинку - це має бути гарантійним фондом. Лише після повного завершення будівництва, під'єднання всіх комунікацій та отримання усіх дозволів квартири можна буде продати. Утім. ціна вже на них буде значно вищою. В Україні ці норми можуть стати реальністю вже наступного року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції