Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нові правила нарахування субсидій не зменшать зростання боргів із комуналки – експерти

Фахівці підозрюють, що в уряді хочуть позбутися частини бюджетних зобов’язань.

Заборгованість населення за комунальні послуги зростатиме, попри нові правила нарахування субсидій. Так вважає частина експертів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Щороку кількість отримувачів субсидій зростає: 2014-го їх було менше 2 млн сімей, зараз уже майже 10. Проте українці все одно не можуть платити за постійно зростаючу коммуналку – заборгованість населення за послуги за останні чотири роки зросла втричі і перескочила за 42 млрд гривень. "Пенсію підняли, і це одразу позначиться на розмірі субсидій. При розрахунку субсидій береться пенсія за останній місяць", - каже директор Інституту міста Олександр Сергієнко.

ВідеоВ Україні перерахують субсидії за новими правилами

Квартира, більше 120 квадратних метрів, будинок більше двохсот, чи автомобіль не старший 5 років - таких держава вважає багатіями і з цього місяця позбавляє субсидій. Також забирають пільги в безробітних, які не стоять на біржі праці, заробітчан, які не сплачують податки, та любителів коштовних покупок.

В Україні перерахують субсидії за новими правилами

На думку експертів, держава шукає спроби скинути субсидиантів із бюджетної голки. Натомість в уряді запевняють, що всього лише намагаються позбутися шахраїв. "Ми не ставимо питання про зменшення субсидій. Ми хочемо, щоб субсидії отримали ті, хто має в них потребу", - наголосив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Прості ж люди вже линули до управлінь соцзахисту із запитаннями, чи й далі їм автоматично нараховуватиметься державна допомога, чи потрібно подавати документи наново. "Якщо особа не працює, то ми перевіримо її майновий стан, кожне домогосподарство буде перевірено і складено акт обстеження", - розповіла начальник відділу з розрахунку субсидій Деснянського району Києва Альона Краснова. Переселенці, безробітні, а також ті, хто мають заборгованість чи зміни в складі сім’ї, впродовж травня мають подати нові документи на перерахунок субсидії. Решті її переоформлять автоматично.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

субсидії
Міністерство соціальної політики України

субсидії
facebook/Володимир Гройсман

Залиште свій коментар

Вибір редакції