Нові стандарти бензину з нового року

З 1 січня 2008 року в Україні запроваджують нові стандарти якості бензину і дизпалива.

Каністри (Фото: www.himavto.ru)
Для того, щоби відповідати новим стандартам якості пального, вітчизняним підприємствам потрібно буде провести суттєву модернізацію. (Фото: www.himavto.ru)
З 1 січня 2008 року в Україні запроваджують нові стандарти якості бензину і дизпалива. Про це повідомляє Міністерство палива і енергетики України з посиланням на доповідь заступника міністра палива і енергетики Володимира Лучнікова на колегії відомства.

Згідно наданої інформації, нові національні стандарти "Бензини автомобільні підвищеної якості" і "Дизельне паливо підвищеної якості", що відповідає вимогам Євро-3 і Євро-4, затверджені на початку жовтня наказом Держспоживстандарту та запроваджуються в дію з 1 січня 2008 року.

Зокрема, заступник міністра зауважив, що зараз тільки два підприємства: ВАТ "Ліник" і "Лукойл-одесский НПЗ" (після проведеної реконструкції) в змозі випускати продукцію, відповідну вимогам Євросоюзу. При цьому, зауважив Володимир Лучніков, решті підприємств потрібна серйозна модернізація і реконструкція ж. Необхідно побудувати або модернізувати установки гідроочищення дизельного палива, побудувати блоки ізомеризації. Перші кроки в цьому напрямі всі НПЗ вже зробили: вибрано ліцензіатів, замовлено проекти й розпочато підготовчі будівельні роботи.

З 1 липня 2006 року, у зв`язку з переходом на екологічні норми Євро-2, в Україні заборонено продаж і реєстрацію автомобілів з карбюраторними, а також інжекторними двигунами без каталітичних нейтралізаторів відпрацьованих газів (каталізаторів), що не відповідають норму Євро-2.

Це положення закріплене в Законі України “Про деякі питання ввезення на митну територію України транспортних засобів” (№2739-IV від 6 липня 2005 року), відповідна стаття якого вступила в дію з 1 липня 2006 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: