Нові тарифи на електроенергію можуть зупинити роботу багатьох заводів. Людям уже урізають зарплати

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Від 1 липня тарифи для промисловості зросли на чверть.

Безстрокова акція гірників та металургів під стінами Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. Уже тиждень промисловці вимагають знизити для них тариф на електроенергію. Він, за словами мітингувальників, зріс ушестеро. Тепер люди бояться, що заводи зупиняться і вони втратять роботу.

Про це йдеться в сюжеті Олександра Привалова в програмі ТСН.19:30.

Майже тиждень, щодня, понад тисяча металургів, робітників коксо-хімічних підприємств, гірничо-збагачувальних комбінатів, феросплавних заводів вимагають під стінами Нацкомісії переглянути тарифи.

Їх не лякає навіть злива. Пані Валентина приїхала до столиці із Запоріжжя. Працює на "Дніпроспецсталі". Каже, за рішенням НКРЕКП тарифи на електроенергію для підприємств підняли вшестеро. Відповідно, це впливає і на вартість продукції, у середньому вона може здорожчати вполовину і стає неконкурентоспроможною. За такими цінами, упевнена жінка, купувати їхню сталь ніхто не буде. І це означає лише одне.

"Можна одразу закривати наш завод. Це означає, що наше місто просто зупиниться. У нас більшість людей працюють на цьому заводі, і сім'ї, і всі там працюють", - говорить Валентина.

Сировина здорожчала, замовлень стало менше, зарплатня почала зменшуватися - про це говорять усі, хто зібрався під НКРЕКП.

"Залишитися без роботи - це страшно. Я хочу жити як людина, розумієте?! І заробляти гроші. Не просити, не клянчити. Все відіб'ється на нашій зарплаті: вони підвищили ціни і нам урізали зарплату - було 10, а стало 6", - каже старший терміст прокату Яна Хіміч.

ВідеоВже тиждень під стінами НКРЕ гірники та металурги вимагають знизити тариф на електроенергію

Безстрокова акція гірників та металургів під стінами НКРЕ. Уже тиждень промисловці вимагають знизити для них тариф на електроенергію. За словами мітингувальників, із першого серпня він зріс ушестеро. Тепер люди бояться, що заводи зупиниться, і вони втратять роботу.  

Вже тиждень під стінами НКРЕ гірники та металурги вимагають знизити тариф на електроенергію

Нова модель ринку електроенергії працює вже більше місяця. Але представник президента України в Кабміні Андрій Герус визнає, що ця реформа недосконала і потребує доопрацювання. За його словами, підняття тарифів для промисловості може стати причиною значного стрибка інфляції в найближчому майбутньому. Здорожчає не лише металургічна продукція, а й споживчі товари та продукти харчування.

"Ціна електроенергії злетіла на 25% від 1 липня. Це фактично найбільше одноразове зростання за останні 25 років, коли так стрімко здорожчала електроенергія для української економіки (підприємства, великий, середній, малий бізнес, комунальні підприємства, електротранспорт, водоканали, школи, лікарні, садочки, всі бюджетні установи)", - зазначив Герус.

Утім рішення є, запевняє Герус. Упродовж лише одного місяця тарифи можна зменшити, але на це має наважитися регулятор ринку.

"Тепер деякі компанії, які де-факто є монополістами, мають можливість продавати цю електроенергію за вільними цінами, за тими, за якими їм захочеться продавати. Вважаю, що повинен бути переглянутий тариф "Укренерго". Є для цього підстави. І я вважаю, що є можливість певним чином змінити постанову про спеціальні обов’язки", - зазначив Герус.

За тиждень промисловці вже двічі зустрічалися з представниками НКРЕКП - але безрезультатно. На 6 серпня призначена ще одна зустріч.

У комісії ситуацію не коментують. ТСН направила запит із проханням роз'яснити ситуацію, що склалась і чекає на відповідь.

Тим часом в Асоціації водоканалів України заявили, що через ті ж підвищені тарифи на електроенергію чимало водоканалів опинилися на межі банкрутства. Тому від 20 серпня змушені будуть постачати воду споживачам погодинно. А восени може не розпочатися й опалювальний сезон – адже теплопостачальникам потрібна вода, постачання якої може опинитися під питанням.

Залиште свій коментар

Вибір редакції