Новий екологічний податок в Україні

Декілька українських міністерств розробляють проект спеціального екологічного податку, який має увійти до зміненого Податкового кодексу.

Завод
Архів
Промисловці, можливо, платитимуть більше за забруднення екології.
В Україні планують ввести екологічний податок. Його введення пов'язане зі змінами Податкового кодексу та законодавства, що стосується цієї сфери. 

Як повідомила РБК-Україна начальник відділу еколого-економічного розвитку департаменту стратегічного планування Міністерства охорони навколишнього природного середовища України Наталія Трофимова, проект податку розроблений Міністерством фінансів спільно з Мінприроди, Міністерством економіки та Податковою адміністрацією.

За словами фахівця, нормативом збору є 12 гривень за одну тонну бензину, використаного пересувними джерелами. З підприємств, згідно проекту, вилучатиметься податок залежно від виду речовини й кількості викидів. На кожен вид речовини мають бути встановлені власні нормативи збору.

Згідно механізму збору за забруднення навколишнього середовища, податок має вилучатися за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел (з підприємств), від пересувних джерел (авто, залізничний, морський і річковий транспорт), за скидання забруднюючих речовин у водні об'єкти і за розміщення відходів, відзначила Трофимова.

Вона також підкреслила, що новий проект податку припускає внесення низки змін до Податкового кодексу. Зокрема, змінюються суми за деякими видами забруднень і вводиться новий різновид забруднень, наприклад, парникові гази СО2. Раніше дані види викидів не оподатковувалися. Також вводяться нові нормативи за розміщення відходів.

Трофимова нагадала, що як такий екологічний податок існує ще з 1999 року. Він називається збором за забруднення навколишнього середовища та регулюється законом про охорону навколишнього природного середовища і постановою Кабінету міністрів №303 від 1 березня 1999 року.

Нагадаємо, що зараз в Україні відбувається активне обговорення проекту нового Податкового кодексу. Зокрема, президент Віктор Ющенко 22 червня цього року під час презентації соціальних ініціатив глави держави наголосив, що Україна повинна зустріти 2008 рік з новим Податковим кодексом. 

У свою чергу, перший віце-прем'єр міністр, міністр фінансів Микола Азаров раніше заявляв, що немає жодних шансів прийняти Податковий кодекс в 2007 році "Робота Верховної ради зірвана, тому уряд не зміг представити Податковий кодекс до парламенту", - заявляв він.

18 квітня 2007 року Кабмін затвердив проект Податкового кодексу України. Документом, зокрема, передбачається: поетапне зниження податкового навантаження на платників: ставки оподаткування податком на прибуток з 25% до 20%, ставки податку на додану вартість з 20% до 18%; стимулююче оподаткування для вільних економічних зон (зокрема, передбачений особливий порядок сплати ПДВ). 

Також пропонується підвищення фіскальної ефективності податків за рахунок розширення податкової бази, поліпшення адміністрування, зменшення масштабів ухилення від сплати податків. Крім того, кодекс передбачає декриміналізацію податкового законодавства.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: