Новий президент Всесвітнього банку

Роберт Зеллік приступить до виконання обов'язків президента Всесвітнього банку (ВБ) з 1 липня.

Роберт Зеллік, голова Світового банку
Роберт Зеллік відповідав усім критеріям відбору. А ще він мав підтримку Буша. Інші країни навіть не стали висувати своїх кандидатів.

Роберт Зеллік (Zоellick) приступить до виконання обов'язків президента Всесвітнього банку (ВБ) з 1 липня, йдеться в заяві Ради директорів ВБ, на яку посилаються "РИА Новости”. 

Рада директорів анонімним голосуванням обрала Роберта Зелліка президентом Всесвітнього банку, він змінить на цій посаді Пола Вулфовіца. Зеллік приступить до виконання обов'язків з 1 липня і стане 11-м президентом ВБ на п'ятирічний термін", - ідеться в документі. 

На думку Ради директорів, Зеллік стане ефективним керівником, а з його приходом зросте довіра до банку й підвищиться ефективність його роботи. 

”Рада директорів планує щільно працювати в співпраці з новим президентом у напрямку зниження бідності – одного зі завдань банку", - йдеться в заяві. 

Під час засідання, на якому президентом ВБ було обрано Зелліка, Рада директорів також висловила подяку президентові ВБ, що йде, Полові Вулфовіцу за його роботу в банку. 

Зеллік був єдиним кандидатом на цей пост, його кандидатуру запропонував 30 травня президент США Джордж Буш. Зеллік змінить на посту президента ВБ Пола Вулфовіца, який із 30 червня офіційно йде у відставку через скандал із просуванням у банку кар’єри своєї подруги. 

Як повідомляють "РИА Новости” з посиланням на джерело у Всесвітньому банку, на декількох нарадах Ради директорів до Зелліка висунули ряд вимог. 


Кандидат повинен мати підтверджений досвід роботи керівником великої міжнародної організації, має бути готовим проводити реформи й розвивати ВБ, а також бути здатним взаємодіяти на різних рівнях, зокрема урядовому", - сказало джерело. За його словами, Зеллік підійшов "за всіма пунктами". 

На думку експертів у Вашинґтоні, питання про те, чи стане Зеллік президентом ВБ, було практично вирішено ще до офіційного оголошення результатів голосування Ради директорів. Про згоду інших країн з кандидатурою США говорить і факт відсутності заявок з кандидатурами від них.
Роберт Зеллік, якому 25 липня нинішнього року виповниться 54 роки, з 2005 року посідав посаду замдержсекретаря й пішов у відставку в липні 2006 року. Після відставки він перейшов на роботу до інвестиційного банку Goldman Sachs як керівний директор і голова департаменту Міжнародних радників компанії. До роботи в Держдепартаменті Зеллік з лютого 2001 року посідав посаду торгового представника США. 

Місце глави Всесвітнього банку стало вакантним 17 травня, коли рада директорів затвердила відставку з цього поста Вулфовіца.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: