Новий український літак Ан-158 представлять наступного тижня

Презентація літака призначена на 21 квітня, а вже на День Премоги очікуєтьсяч його перший політ.

Наступного тижня державний авіаконцерн "Антонов" презентує новий близькомагістральний пасажирський лайнер Ан-158. Захід планує відвідати президент Віктор Янукович.

Крилате сімейство "АНів" незабаром поповниться новим сріблястим "птахом" - пасажирським реактивним літаком Ан-158. Зараз його виробник - завод концерну Авіант - завершує підготовчі роботи. Нова машина багато в чому нагадує старшого брата Ан-148, який отримав у антонівців прізвисько "ластівка". Презентація літака заздалегідь намічена на 21 квітня. Саме на цей день запланований візит президента Віктора Януковича на підприємство. "І відповідно, ми підлаштовуємося під керівника держави", - повідомила Оксана Трофімчук, прес-секретар ДП "Антонов".

Трофімчук також відзначила, що в рамках презентації літак не планується піднімати в повітря. "Перед цим судно повинне пройти наземні випробування", - пояснила прес-секретар.

Нагадаємо, що в середині березня Вячеслав Богуслаєв, керівник двигунобудівного підприємства "Мотор Січ" (завод є постачальником двигунів для Ан-158), пообіцяв Януковичу, що новий літак зробить свій перший політ 9 травня. Таку інформацію розповсюдила прес-служба президента. Представники Антонова завірили, що підняти в повітря Ан-158 до дня Перемоги цілком реально. Такої ж думки дотримуються і експерти.

"Якщо не буде проблем з фінансуванням, то в найближчі декілька тижнів літак пройде наземні випробування і до 9 травня зможе піднятися в небо", - відзначає Олександр Кава, директор Центру економічного і політичного аналізу.

Про розробку нової моделі пасажирського близькомагістрального літака Ан-158 представники Антонова заявили минулого року. Тоді авіабудівники запевняли, що судно пройде випробування вже в січні 2010 року. Проте пізніше терміни були перенесені. Проте цього разу навряд чи випробування літака відкладатимуться. Принаймні для цього немає істотних технічних підстав. Літак вже готовий і, як завірив видання директор Центру економічного і політичного аналізу Олександр Кава, днями вже пофарбований.

Ан-158 - це модифікація іншого пасажирського літака розробки АНТК ім. Антонова - Ан-148, який сьогодні в Україні експлуатує авіакомпанія «Аеросвіт». Основна відмінність нової моделі від "батька" - довжина корпусу - фюзеляжу. У Ан-158 він на 1,7 м довше. Це в першу чергу дозволяє збільшити кількість посадочних місць. Так, якщо в літаку Ан-148 кількість пасажирських місць варіюється від 68 до 85 (залежно від кількості класів), то Ан-158 здатний узяти на борт від 86 до 99 пасажирів.

Концерн Антонов випустив два прототипи літака Ан-148. Один з них дістався "Аеросвіту", другим пройшов модернізацію в Ан-158. Судно вироблятися в кооперації з Воронежським акціонерним літакобудівним товариством (ВАСО, Росія)

Безумовно, підвищення функціональності літака відбилося і на його ціні. "Ан-148 коштує $25-30 млн залежно від модифікації. Ан-158 коштуватиме приблизно на 10% дорожче", - припускає Олександр Кава.

Потреба в такому типі судів на заводі оцінили в 200 машин до 2015 року. Як повідомлялося раніше, завод вже має попередні домовленості про покупку Ан-158 з авіакомпанією "Аеросвіт", а також з Росією, Казахстаном і Кубою. Проте, які саме зарубіжні компанії готові купувати пасажирські літаки "антонівської" збірки, поки не уточнюється.

Читайте також:

Найбільший український літак злетить у День Перемоги

Україна розробляє новий транспортний літак

Новий український літак Ан-158 пройде випробування наступного року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: