Новий керівник МВФ пророкує Україні стрімке економічне зростання і заохочує до реформ

Новий керівник МВФ пророкує Україні стрімке економічне зростання і заохочує до реформ

Фото: Сайт президента України

Американець упевнений, що нашій державі до снаги здійснити прорив у напрямку гідного рівня життя.

Україна здатна прискорити економічне зростання до 5-6% на рік, якщо проведе низку реформ і досягне успіхів у боротьбі з корупцією. Так вважає тимчасовий виконувач обов’язків директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Девід Ліптон.

На його думку, Україна може отримати нову бізнес-модель із кращими інституціями, конкурентний на європейському ринку приватний сектор економіки та гідний рівень життя. Ліптон вважає, що людські ресурси для цього у держави є, а от чого бракує – це капіталів і технологій. Однак головним на шляху успіху в.о. керівника МВФ вважає чітке зобов’язання офіційного Києва втілити в життя необхідні реформи.

Ліптон дав зрозуміти, що курс на зміни разом із доланням корупції відкриють Україні шлях до прискореного економічного зростання. "Саме зараз настав момент вибору – з новою адміністрацією, а незабаром і з вашим парламентом. Для України цілком можливо завдяки низці виразних і керованих реформ прискорити зростання співвідношення з рівнем життя в Західній Європі", - заявив він.

Порівнюючи ситуацію в Україні та Польщі зразка 2000-х, перший заступник директора-розпорядника МВФ вказав на те, що тоді в польську економіку теж складно було залучити інвесторів. "Однак кілька чітких кроків допомогли змінити цю ситуацію, а саме – будівництво інфраструктури і встановлення правового поля, де контракт – це контракт", - зазначив Ліптон.

Як повідомлялося, 63-річна Крістін Лагард тимчасово склала з себе повноваження директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду. Обов’язки керівника відтепер виконуватиме перший заступник директора американець Девід Ліптон. Скільки в часі триватиме "відпустка" Лагард, яка керувала МВФ від 2011 року, інформації немає.

Місія МВФ залишає Україну, та повернеться після виборів і призначення нового уряду

Місія МВФ залишає Україну, та повернеться після виборів і призначення нового уряду

Повʼязані теми:

Наступна публікація