Новий містобудівний закон дозволить упорядкувати забудову населених пунктів - експерти

У прийнятому ВР документі є норма про необхідність обов'язкового прийняття до 1 січня 2012 року генеральних планів усіх населених пунктів.

Прийнятий сьогодні Верховною радою з урахуванням пропозицій президента закон "Про регулювання містобудівної діяльності", що започаткував будівельну реформу, дасть можливість ефективніше використати майданчики під забудову в населених пунктах.

Таку думку висловив заступник голови комітету ВР з питань будівництва, містобудування, ЖКГ і регіонального розвитку Юрій Сербин на 4-ій конференції Інституту Адама Сміта "Нерухомість і будівництво в Україні".

За словами народного депутата, в прийнятому ВР документі є норма про необхідність обов'язкового прийняття до 1 січня 2012 року генеральних планів усіх населених пунктів. "Передбачається, що генеральний план не мінятиметься 5 років. Це означає стабільність для інвесторів і захист від ситуацій, коли план міняється на догоду окремим депутатським групам або бізнесу. Звичайно, плани мають пропрацювати, щоб не приймати їх сирими. Але затягувати теж не треба.

Наприклад, можна прописати норму - якщо впродовж 3 місяців генплан не приймається, будувати в цьому населеному пункті не можна", - сказав Сербин.

"Обмеження періоду прийняття генплану одним роком - це серйозний сигнал для місцевої влади, щоб вони готувалися до ефективнішого використання ділянок", - додав заступник міністра будівництва, регіонального розвитку і житлово-комунального господарства Ігор Соколов. За словами чиновника, найближчим часом Кабмін розгляне питання про спільне фінансування розробки і виготовлення генеральних планів з державного і місцевого бюджетів.

Порядку в забудові додасть спрощення і прозорість усіх процедур, пов'язаних з видачею дозволів на будівництво та інших документів, що мають відношення до забудови.

"В ухваленому законі є норма прямої дії, згідно з якою Держінспекція архітектурно-будівельного контролю повинна вести публічний реєстр рішень, сертифікатів, дозволів на своєму сайті і надавати доступ до цього реєстру для усіх охочих. Крім того, ДАБК стає єдиним органом, який приймає в експлуатацію об'єкти, - органи місцевого самоврядування більше не матимуть до цього відношення", - зазначив радник віце-прем'єр-міністра Сергія Тігіпка Андрій Кондратов.

Нагадаємо, закон "Про регулювання містобудівної діяльності", розроблений робочою групою під керівництвом віце-прем'єр-міністра Сергія Тігіпка, був уперше прийнятий парламентом 13 січня. Документ припускає скорочення в 3-4 рази термінів отримання дозволів на будівництво, спрощення інших дозвільних процедур, що дозволить, за оцінками експертів, знизити собівартість будівництва на корупційну складову, тобто на 20-30% залежно від об'єкту. 17 лютого закон був ухвалений з урахуванням поправок президента.

Читайте також:

Рада спростила життя забудовникам

Янукович ветував будівельну реформу: звужуються права громадян

Азаров: високих цін на житло вже не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: