Новий Податковий кодекс передбачає 5-річні податкові канікули

На період з 1 січня 2011 року до 31 грудня 2015 року передбачено запровадити податкові канікули для суб'єктів малого та середнього бізнесу.

В проекті Податкового кодексу пропонується введення податкових канікул для малого та середнього бізнесу з 1 січня 2011 року до 31 грудня 2015 року. Про це на брифінгу заявив міністр фінансів Федір Ярошенко.

"На період з 1 січня 2011 року до 31 грудня 2015 року передбачено запровадити податкові канікули для суб'єктів малого та середнього бізнесу, зокрема встановити нульову ставку єдиного податку для фізичних осіб, які проводять господарську діяльність виключно з наданням побутових послуг, обсяг доходу яких при підтвердженні статусу платника податку не перевищує 300 тис грн. 6% ставки для юридичних осіб, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування, граничний обсяг розміру доходу таких осіб - до 3 тис мінімальних зарплат або це 2,7 млн грн. 0% ставка податку для юридичних осіб, обсяг доходу яких при підтвердженні статусу платника податків не перевищує 100 тис грн", - сказав міністр.

Міністр фінансів також повідомив, що новий кодекс передбачає поетапне зниження податку на прибуток підприємств із поточного рівня 25% до 20% в 2011 і щорічно подальше зниження на 1 процентний пункт до 17% в 2014.

Також Кабмін пропонує встановити різні звітні періоди при відшкодуванні ПДВ: два звітних періоди (2 місяці й 1 рік) при експорті товарів, при інвестиційній і сезонній діяльності; 15 звітних періодів за іншими видами діяльності.

Уряд пропонує реверсну систему сплати податків за операціями з металобрухтом і збереження спеціального режиму оподатковування в галузі сільського та лісового господарства.

Податковий кодекс також передбачає впровадження єдиного переліку товарів, які обкладаються акцизом.

"Акциз змінюється акцизним податком, і з 2014 року впроваджується єдиний акциз на природний газ і електроенергію", - сказав Ярошенко, додавши, що ставка акцизу на електроенергію буде диференційована залежно від виробника (атомна електроенергія, електроенергія, вироблена на теплових енергогенеруючих станціях).

Зазначимо, остаточний вердикт новому Податковому кодексу має винести парламент. Очікується, що Верховна рада схвалить документ до кінця сесії - 9 липня.

Читайте також:

Уряд ухвалив новий Податковий кодекс

Україна отримає новий Податковий кодекс до 9 липня

Уряд пообіцяв не скасовувати спрощену систему оподаткування

Уряд: новий податковий кодекс покращить умови для підприємців

ВідеоНовий Податковий кодекс передбачає 5-річні податкові канікули

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: