Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Новий закон у дії. У Запоріжжі споживачам нарахували тисячі гривень за теплопостачання, якого не було

Люди домоглися призупинки рішення та перерахунку.

Тепломережі і мерія в облозі. У Запоріжжі підприємці протестували, вимагаючи скасувати платіжки за тепло. За минулий місяць отримали рахунки від 4 до 15 тисяч гривень – попри те, що опаленням не користувались взагалі.

Покази індивідуальних лічильників комунальники приймати відмовляються - мовляв, тепер нараховуватимуть оплату за своєю схемою. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Плакати, шини, зеленка та натовп розлючених людей – так підприємці блокують офіс теплових мереж. Люди показують платіжки, які отримали за листопад.

"За два дні – від 17 до 19 листопада – особисто мені нарахували 1800 гривень", - каже підприємець Ольга Браун.

В усіх підприємців, офіси яких розташовані у житлових будинках, встановлені індивідуальні лічильники. Люди кажуть, через теплу погоду навіть не підходили до радіаторів, але після початку опалювального сезону їм все одно виставили величезні рахунки.

У перукарні підприємця Дмитра Смольєнка встановлений обігрівач. Батареями поки не користується. На лічильнику – цифри, які були на кінець минулорічного опалювального сезону. Щоби перейти на індивідуальне опалення й самому вирішувати, коли вмикати радіатори, чоловік вклав величезні гроші у реконструкцію приміщення. Але у платіжках це не відобразилось.

"3800 – за те, що теплом не користуюся", - каже бізнесмен.

ВідеоУ Запоріжжі підприємці влаштували протест через величезні суми в платіжках за тепло

За минулий місяць отримали рахунки від 4 до 15 тисяч гривень попри те, що опаленням не користувались взагалі. Покази індивідуальних лічильників комунальники приймати відмовляються, мовляв, тепер нараховуватимуть оплату за своєю схемою.

У Запоріжжі підприємці влаштували протест через величезні суми в платіжках за тепло

Комунальники твердять, що шалені цифри приватникам нарахували згідно із новим законом про комерційний облік тепла. Там усі розрахунки здійснюються на підставі показників загальнобудинкових лічильників. І населення, і підприємці мають платити за загальну квадратуру приміщень. Але фактично закон повноцінно запрацює лише в лютому – доти Кабмін має завершити створення методики, за якою платежі нараховуватимуться підприємцям. У Запоріжжі влада вирішила випередити урядовців.

"2 лютого повинна бути розроблена ця методика. Але ми розуміємо, що не завжди ця методика, як вона потрібна може…", - говорить керівник КП "Міські теплові мережі" Олександр Грек. Люди переривають реготом та оплесками.

Від тепломереж натовп вирушає до мерії. Люди вимагають, аби до них вийшов очільник міста. Після палкої дискусії мер Володимир Буряк таки визнає – рішення виконкому про нарахування оплати за тепло дійсно суперечливе.

"Я призупиню дію рішення, яке було ухвалене. Щодо перерахунку – також призупиню, дам вказівку", - запевнив міський голова Запоріжжя.

У мерії обіцяють звернутися до Мінрегіонбуду за роз'ясненнями. Підприємців просять розійтися. Шини, яйця та зеленку люди не лишають. Завбачливо забирають з собою.

Яків Носков

Залиште свій коментар

Вибір редакції