НТКУ відзвітувало за кожний витрачений мільйон

У Національній телекомпанії України категорично не погоджуються з деякими висновками Рахункової палати.

Національна телекомпанія України категорично не погоджується з деякими висновками Рахункової палати щодо неефективного та з порушенням законодавства витрачання коштів.

Тому, зазначається у повідомленні прес-служби НТКУ, вона вирішила надати публічні пояснення щодо висновків перевірки і вказати на конкретні факти спотворення інформації у ЗМІ.

"Коментуючи заяву Рахункової палати України, більшість вітчизняних ЗМІ вказали на те, що керівництво НТКУ "розтратило"/"проїло" 49 мільйонів гривень. У цьому разі йдеться про помилкове або свідоме "навішування" на НТКУ сукупної суми претензій з боку Рахункової палати на адресу Національної телекомпанії України (24 млн. грн.) і Національної радіокомпанії України (25 млн. грн.)", - кажуть в НТКУ.

По-друге, Національна телекомпанія України категорично не погоджується з тим, що ці 24 млн. грн. були витрачені "неефективно і з порушенням бюджетного та чинного законодавства".

В основі всіх зауважень, стверджують в компанії, лежать не упущення нинішнього і попереднього керівництва телекомпанії. А недосконалість українського законодавства, яке регламентує фінансову діяльність та особливості фінансової звітності державних теле-і радіокомпаній.

Зокрема, Рахункова палата Україна дорікає НТКУ в тому, що вона не показала в бухгалтерській звітності борг перед Концерном РРТ за надані в 2007 і 2009 роках телекомунікаційні послуги за держзамовленням на суму 17,4 млн. гривень.

Суть зауваження, вважають в НТКУ, не має нічого спільного з реальним станом справ, оскільки сама держава не забезпечила телекомпанію відповідними засобами для проведення розрахунків.

В результаті, НТКУ не мала правових підстав для відображення цієї заборгованості в бухгалтерських документах. Те ж саме відноситься і до відображення заборгованості за членські внески "Euronews" в 2008-2009 роках.

Наступне зауваження стосувалося порушення бюджетного законодавства, внаслідок чого, на думку Рахункової палати, НТКУ незаконно використовувало 5,7 млн. гривень.

Ця сума виникла як різниця між показниками бюджетної "Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу" та прогнозними обсягами фінансування на трансляцію матчів чемпіонату, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України.

Подібні претензії, вважають в НТКУ, взагалі не за адресою, а стосуються діяльності Укрєвроінформпроекта, як головного розпорядника бюджетних коштів майбутнього європейської футбольної першості.

Решта претензії Рахункової палати знаходяться виключно в області відображення в бухгалтерському обліку заборгованостей за комунальні послуги, інших господарських операцій та не пов'язані з неефективною витратою державних грошей, кажуть в НТКУ.

"Тому Національна телекомпанія України категорично не згодна з висновками Рахункової палати України і сподівається на толерантне використання оприлюднених державним контролюючим органом цифр колегами по цеху", - наголошується у повідомленні.

Нагадаємо, раніше Рахункова палата заявила про неефективність використання держкоштів Національною телекомпанією 24 млн. грн. та Національною радіокомпанією 25 млн. грн. у 2010 році та першій половині 2011. Президентом НТКУ є Єгор Бенкендорф. Заступником голови НТКУ є Валід Арфуш.

Читайте також:

Бенкендорф з Арфушем "розтринькали" 24 бюджетних мільйонів

МВС і СБУ неефективно витратили 80 мільйонів на Євро-2012

Правоохоронні органи розтратили 660 млн грн на дорогі авто й ремонти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: