Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Ну що, з Богом". Під оплески підприємців Порошенко вніс до Ради законопроект про податок на виведений капітал

Його ухвалення має сприяти зростанню ВВП.

Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект Закону "Про податок на виведений капітал".

Про це він оголосив під час зустрічі з представниками бізнесу в Києві.

У грудні минулого року він заявляв, що цей документ має велике антикорупційне значення, оскільки спростить ведення бізнесу. Нове законодавство має на меті також полегшити надходження інвестицій та кредитів, і зрештою - зростання ВВП.

Порошенко зазначав, що наразі найбільшою загрозою для державного бюджету є велика кількість фіктивних схем, які застосовує бізнес аби уникнути сплати податку. А в разі затвердження податку на виведений капітал приховування прибутку просто не матиме сенсу. 

У березні Порошенко відклав подання цього законопроекту через позицію міжнародних партнерів.

"На жаль, через позицію міжнародних партнерів та компаній повинні провести додаткове обговорення та пошук аргументів саме для них", - пояснив тоді заступник голови Адміністрації президента Дмитро Шимків.

ЗМІ дізналися, що МВФ виступив проти ухвалення відповідного закону, оскільки його впровадження могло призвести до збільшення дефіциту бюджету. У Фонді також наголосили, що ухвалення може призвести до розірвання співпраці між Україною та кредитором.

Податок на виведений капітал передбачає, що бізнес не платитиме 20% державі - ці гроші можна вкласти в розвиток своєї компанії. Для іноземних інвесторів податкова ставка стає фіксованою - 15%. Наразі  податкове навантаження на компанії може становити до 25%.

Перехід на новий податок спричинить бюджетні втрати в перші роки його дії - близько 23 млрд грн за перший рік. "Режим збитків" триватиме близько 2-3 років. Однак фахівці зауважували, що в тих країнах, де впровадили податок на виведений капітал, ВВП у середньому збільшується на 1,5% на рік.

Залиште свій коментар

Вибір редакції