Об'єднання "Нафтогазу" з "Газпромом" дасть українцям російські ціни на газ

У разі створення спільного підприємства "Нафтогазу" та "Газпрому", українці платитимуть за газ за російськими цінами, які нижче ринкових.

У разі об'єднання ВАТ "Газпром" з НАК "Нафтогаз України" ціна на газ для населення України може бути такою ж, як для населення Росії.

Таку заяву зробив голова правління "Газпрому" Олексій Міллер.

За його словами, таким СП є проект, цікавий обом країнам перш за все з погляду створення спільної російсько-української бази ресурсного видобутку. Це, у свою чергу, на думку голови "Газпрому", стало б "дуже важливим чинником передбаченості, надійності, стабільності постачань газу для споживачів України".

"На перспективу наша точка зору, точка зору "Газпрому", зводиться до того, що ми могли б об'єднати "Газпром" і НАК "Нафтогаз України", при цьому ми вважаємо, що це був би дуже важливий соціальний момент, тому що постачання газу для населення України могло б в цьому випадку здійснюватися, на наш погляд, по цінах, по яких здійснюється постачання газу для населення Росії. У нас ціна на газ для населення Росії встановлюється державою, є неринковою, на сьогоднішній день це 1880 руб. за тис. куб. м. Це трохи більше 60 дол. за тисячу кубометрів", - сказав Міллер.

Раніше в "Газпромі" повідомили, що в ході переговорів голови правління ВАТ "Газпром" Олексія Міллера, міністра палива і енергетики України Юрія Бойко і глави правління НАК "Нафтогаз України" Євгена Бакуліна, що відбулися 27 серпня в Москві, розглядався хід виконання довгострокових контрактів між компаніями і транзит газу, а також перспективи співпраці компаній у 2011 році.

Особлива увага була приділена питанням створення спільного підприємства (СП) "Газпрому" і "Нафтогаза України".

Міллер, Бойко і Бакулін обговорили об'єкти, які можуть бути внесені компаніями в СП. За підсумками зустрічі Міллер повідомив, що, на його думку, переговори знаходяться в просунутій стадії. "У нас повне розуміння і чітке бачення майбутніх перспектив", - додав Бойко.

Нагадаємо, 20 серпня в Москві був розпочатий новий раунд переговорів про створення спільного підприємства ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України".

27 серпня міністр палива та енергетики України Юрій Бойко та голова правління НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін провели зустріч з Головою правління ВАТ "Газпром" Олексієм Міллером у Москві.

Читайте також:

"Нафтогаз" досяг порозуміння з "Газпромом"

Бойко поїхав до Москви домовлятися про зниження ціни на газ

Росія зробить Україні знижку на газ в обмін на газову трубу

Україна просить Росію знизити ціну на газ на третину

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: