Обама готовий навісити на США нові борги, щоб протистояти фінансовій кризі

Американський президент вважає, що через загрозу нової світової кризи конгрес має підвищити максимально допустимий рівень держборгу країни. 

Президент США Барак Обама заявив, що у світі може вибухнути чергова фінансова криза, якщо американський конгрес не змінить поріг максимально допустимого держборгу країни.

"Борг Сполучених штатів Америки - це фундамент не тільки нашого життя, але й усієї фінансової системи світу. Ймовірно, нас чекає повторення кризи, якщо ми підійдемо занадто близько до межі. Тому нам всім треба сильно постаратися...", - сказав Обама, виступаючи на телешоу на каналі NBC.

Як відомо, граничний рівень держборгу до ВВП встановлюється конгресом і становить зараз 14,294 трильйона доларів. Цієї позначки борг США досяг ще в середині травня. При Обамі конгрес тричі схвалював підвищення ліміту - у лютому та грудні 2009 року і в лютому минулого року. Конгрес не пручався, бо кошти потрібні на боротьбу з економічною кризою.

Проте зараз економіка США відновлюється, і конгресмени вважають, що необхідно скорочувати держвидатки, а не роздмухувати держборг і дефіцит бюджету.

Наприкінці травня більшість членів палати представників конгресу США проголосували проти підвищення боргового порогу ще на 2,4 трильйона доларів. Проти висловилися 318 парламентарів - майже вся Республіканська партія і 82 представника демократичної фракції. Підтримали законопроект лише 97 осіб.

Читайте також:

Світова економіка може обвалитися у 2013 році

США загрожує короткостроковий дефолт

Українські аграрії можуть нажитися на світовій продовольчій кризі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: