Обама обклав банки США податком "на відповідальність за кризу"

Найбільші банки США повернуть уряду гроші, які були витрачені на їх врятування під час рецесії. Білий дім очікує зібрати 90 млрд доларів.

Президент США Барак Обама оголосив про запровадження додаткового податку "на відповідальність за фінансову кризу". Його будуть змушені платити найбільші американські банки, щоб відшкодувати витрати державної скарбниці.

Новий податок, у разі затвердження конгресом, стягуватиметься з 30 червня 2010 року, а його розмір становитиме 0,15% на рік від основних зобов'язань компанії.

"Моє завдання - відшкодувати американським громадянам кожен цент. І моя рішучість домогтися цієї мети тільки зросла після повідомлень про величезні прибутки і непристойно високі премії в тих фірмах, які зобов'язані своїм існуванням американському народу, що продовжує зазнавати труднощів у період нинішньої рецесії", - заявив Обама.

Суми збитків американської скарбниці від антикризових рятувальних операцій оцінюються попередньо у 700 мільярдів доларів. У казначействі вважають, що протягом десяти років США можуть зібрати близько 90 млрд доларів, яких буде досить для покриття збитків від державної підтримки автовиробників і фінансових інститутів.

Збір поширюватиметься на банки, ощадні компанії, страхові компанії, а також брокерів, що оперують цінними паперами. За попередніми даними, податком будуть обкладені 50 фінансових інститутів. Серед них, ймовірно, будуть деякі філіали іноземних банків, які працюють у Штатах.

"Ми розраховуємо на 35 американських компаній і 10-15 американських підрозділів іноземних банків", - повідомило джерело в уряді виданню Financial Times.

В обов'язковому порядку збір виплачуватимуть компанії, що брали участь в держпрограмі з фінансування проблемних активів, але розплачуватимуться й ті установи, які не брали участь в держпрограмах з підтримки.

На думку експертів, заява Обама викликана спробою зменшити незадоволеність суспільства, яке обурене оголошеннями банків про мільярдні бонуси для свого керівництва. При цьому в країні як і раніше високий рівень безробіття.

Напередодні ж провідні топ-менеджери з Уолл-Стріт були запрошені на засідання комісії з розслідування причин кризи в Конгресі США, де їм довелося визнати помилки, які призвели до фінансового колапсу. Всю провину банкіри на себе не узяли, поклавши відповідальність також на державні органи, і економіку в цілому, зокрема на практику іпотечного кредитування.

Читайте також:

США зафіксували рекордний дефіцит бюджету

Обама заспокоїв американців: другої Великої депресії не буде

Французький банк передрік крах економіки і порадив продавати долари

Найбільшим країнам світу загрожує банкрутство

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: