Обама попросив 664 мільярди на бюджетні витрати

Президент США попросив надати вже 130 млрд доларів на продовження війни в Іраку і Афганістані.

Президент США звернувся до конгресу США з проханням виділити 664 млрд доларів на витрати в 2009-2010 фінансовому році, який почнеться 1 жовтня.

Зокрема, глава Білого дому попросив надати вже 130 млрд доларів на продовження війни в Іраку і Афганістані.

Барак Обама розраховує вдвічі скоротити бюджетний дефіцит до кінця першого терміну перебування на посаді президента - в січні 2013 року. Він заявив про це перед представленням у Вашингтоні деталізованого проекту федерального бюджету на 2010 фінансовий рік.

Цей документ містить 121 пропозицію, які, у разі прийняття, дозволять заощадити наступного року 17 млрд доларів. Обама в своєму виступі заявив про підписаний ним "президентський меморандум, який кладе кінець зайвим (урядовим) контрактам і передбачає драматичну реформу" в даному напрямі.

За його словами, це дозволить щорічно економити до 40 млрд доларів. Президент США привів і інші приклади урізування витрат: "Ми збираємося економити гроші, звертаючи зайві військові програми, які ніяк не допомагають в забезпеченні нашої безпеки", - відзначив він.

Йдеться про розробку "альтернативного двигуна" для новітнього винищувача F-35. "Пентагон задоволений тим двигуном, який вже є, він працює", - сказав Обама.

Закриється також програма виробництва нових вертольотів для президента США, вартість якої могла перевищити 13 млрд доларів, припиняється виробництво винищувачів F-22, військово-транспортних літаків С-17, згортається проект розробки багатозарядної системи перехоплювачів кінетичної дії.

За поправками Обами до бюджетного плану, фінансування польотів космічних шаттлів буде припинене до осені 2010 року. Програма пілотованих польотів США пов'язана з планом щодо освоєння космосу "Сузір'я", яка має за мету спорудження бази, з якої відправлятимуться експедиції на Марс. Проте в бюджетному плані ніяких вказівок на фінансування проекту "Сузір'я" нема.

Обама сподівається, що до кінця його першого терміну правління дефіцит бюджету повинен бути скорочений наполовину. "Протягом наступного десятиліття ми приведемо витрати, не пов'язані з обороною, до найнижчого показника з 1962 року", - пообіцяв Обама. Він запевнив американських платників податків в прагненні своєї команди "шукати будь-які шляхи для заощадження їх грошей".

Читайте також:

Лавров без попередження прилетів до Обами

Українці презентували мультфільм про Барака Обаму

Обама зірвав робочий графік, щоб в придорожньому кафе з'їсти гамбургер

Сто днів Обами: він "задоволений, але не вдоволений"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: