Обама розповів, чим скінчиться можливий дефолт для США

За словами Обами, збереження існуючого ліміту держборгу країни може скінчитися тим, що процентні ставки виростуть для кожного. Ефект буде той же, що і підвищення податків для всіх.

Нездатність адміністрації США і Конгресу досягти угоди про підвищення ліміту держборгу спровокує дефолт за борговими зобов'язаннями США, що може привести до збільшення вартості запозичень для країни, компаній і громадян, заявив президент США Барак Обама.

Як відомо, США впритул наблизилися до дефолту - державний борг країни збільшився до критичної межі у 14,3 трильйони доларів.

"Ситуація може скінчитися тим, що процентні ставки виростуть для кожного. Ефект буде той же, що і підвищення податків для всіх", - зазначив американський президент.

За словами Обами, у США є шанс стабілізувати свою фінансову ситуацію, і багаті американці повинні "хотіти зробити більше", щоб розділити це навантаження.

Наразі президенту США необхідно досягти угоди з обома палатами американського Конгресу про збільшення межі держборгу до 2 серпня, коли уряд вичерпає всі наявні у нього можливості для фінансування витрат.

Раніше члени Республіканської партії в Палаті представників США заявили, що планують наступного тижня провести голосування по проекту, який включає в себе збільшення ліміту держборгу США на 2,4 трильйона доларів, скорочення витрат уряду, а також поправки до закону про бюджет.

Обама, коментуючи цю заяву, зазначив, що заощадити 2,4 трильйони доларів без збільшення податкової виручки буде означати "знищення" внутрішніх програм , тому він буде виступати проти цього.

План, запропонований лідерами демократичної більшості і республіканської меншості в Сенаті Гаррі Рейдом і Мітчем Макконеллом, передбачає, що президент США повинен отримати право до кінця 2012 року тричі підвищити ліміт держборгу в цілому на 2,5 трильйона доларів. При цьому на кожен новий долар держборгу президенту доведеться запропонувати по долару скорочень витрат бюджету.

Нагадаємо, Обама дав лідерам демократів і республіканців час до ранку суботи, 16 липня, переглянути свої позиції в переговорах про збільшення верхньої межі держборгу.

Читайте також:

Moody's відправило рейтинг США на перегляд з можливістю зниження

У скарбниці США закінчилися гроші для виплати пенсій

США загрожує короткостроковий дефолт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: