Обленерго продадуть на біржі

Пропоновані цього року акції українських обленерго продаватимуться через біржу.

Пропоновані цього року акції українських енергопостачальних компаній продаватимуться через біржу. Таким чином, уряд планує не тільки підняти їхню вартість, але й уникнути звинувачень у підготовці конкурсу під конкретного покупця, пише "Коммерсант-Украина". 

Експерти впевнені, що продаж акцій обленерго на біржі може бути легко оскаржено в суді, наводячи як приклад провал приватизації міноритарних пакетів "Укртелекому".

26 квітня Кабінет міністрів видав розпорядження №226-р, згідно з яким до кінця року планується продати 25,02% ВАТ "Прикарпаттяобленерго", 26,98% ВАТ "Львівобленерго" та 25,01% ВАТ "Одесаобленерго", а також по 25%+1 акція ВАТ "Полтаваобленерго", ВАТ "Чернігівобленерго" і ВАТ "Сумиобленерго".

За словами прес-секретаря ФДМ Ніни Яворської, рішення про біржовий продаж ухвалено також тому, що кожна з компаній, акції якої будуть приватизовані, вже контролюється стратегічним інвестором. Високопоставлене джерело в Кабміні розповіло, що таким чином планується уникнути скандалу.

Нагадаємо, за право контролю над обленерго, акції яких будуть продані цього року, сперечаються відразу декілька фінансово-промислових груп: за "Одесаобленерго" - VS Energy Олександра Бабакова з FS Trading Костянтина Жеваго, за інші - "Енергетичний стандарт" Костянтина Григорішина з групою "Приват" Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: