Облгази витягують з кишень українців солідні суми завдяки незаконному "зимовому" коефіцієнту

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Облгази витягують з кишень українців солідні суми завдяки незаконному "зимовому" коефіцієнту

Укртрансгаз

Юристи кажуть, що за це постачальників слід карати, але профільна комісія закриває очі на порушення.

Облгази не припиняють роздягати українців спочатку цінами на блакитне паливо, а тепер і дивними коефіцієнтами за транспортування газу. Юристи радять не поспішати оплачувати платіжки, якщо в документі є графа "приведення до стандартних умов", ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

У теплі на видному місці запломбований лічильник крутить показники за спожитий газ – гаряча вода, як і опалення, в квартирі Олександра Крижанівського є завдяки блакитному паливу. В місяць сім’я з трьох осіб споживає 300 кубів дорогого ресурсу. "Ми подивилися на лічильник, заплатили суму грошей, але нам донарахували коефіцієнт", - каже власник оселі. Це в холодну пору року облгази застосовують так звані "морозні" коефіцієнти, котрі мотивують тим, що в холод газ стискається, відповідно, ресурсу споживається більше. "Використали 300 кубів газу, але платіжка прийшла, ніби ми використали 312 кубів. Нам застосували коефіцієнт 1,04. Оці 12 кубів по 8,55 – це ті гроші, які я переплачу", - розповів Крижанівський.

Деякі облгази у платіжках за газ додають коефіцієнт за транспортування палива

Деякі облгази у платіжках за газ додають коефіцієнт за транспортування палива

Окрім того, що спожив, Олександр має переплатити ще трішки більше ста гривень, але фокус у тому, що ці коефіцієнти і так вже враховані в тариф 8,55 за кубометр. Надлишок, який додає облгаз – це незаконний прибуток розподільчих компаній. "Застосуваня коефіцієнтів є незаконним, тому що до побутових споживачів ці коефіцієнти не застосовуються. Це лише для юридичних осіб", - пояснює заступник начальника департаменту з енергоефективності НАК "Нафтогаз України" Олексій Хабатюк. Йому самому так само нарахували подібний коефіцієнт, він написав скаргу в нацкомісію, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, але дістав самі відмовки.

Отримати пояснення в регулятора намагались і журналісти, але на численні звернення відповідь одна: без коментарів. Не відповідають на питання і облгази. "Регулятор 23 листопада 2018 року прийняв постанови, окремо по кожному облгазу щодо заборони таких нарахувань. Штраф за таке порушення може сягати 850 тисяч за одне звернення", - каже енергетичний експерт Марія Яковлєва. Штрафи чималі, однак відомо, що досі жодної перевірки регулятором не проведено, санкцій не накладено, а облгази і далі накручують лічильники міфічними коефіцієнтами. Тим часом Олександр калькулює, на скільки ж можуть нагріти простих українців. "103 гривні – це ми використали 300 кубів, але є ж люди, які використовують і 500, тобто якщо це будинок – це 200 гривень, а в маштабах країни це колосальні суми", - каже він.

Кореспондент ТСН Маріам Оганнисян 

Нафтогаз України
Наступна публікація