Облгази витягують з кишень українців солідні суми завдяки незаконному "зимовому" коефіцієнту

Облгази витягують з кишень українців солідні суми завдяки незаконному "зимовому" коефіцієнту

Фото: Укртрансгаз

Юристи кажуть, що за це постачальників слід карати, але профільна комісія закриває очі на порушення.

Облгази не припиняють роздягати українців спочатку цінами на блакитне паливо, а тепер і дивними коефіцієнтами за транспортування газу. Юристи радять не поспішати оплачувати платіжки, якщо в документі є графа "приведення до стандартних умов", ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

У теплі на видному місці запломбований лічильник крутить показники за спожитий газ – гаряча вода, як і опалення, в квартирі Олександра Крижанівського є завдяки блакитному паливу. В місяць сім’я з трьох осіб споживає 300 кубів дорогого ресурсу. "Ми подивилися на лічильник, заплатили суму грошей, але нам донарахували коефіцієнт", - каже власник оселі. Це в холодну пору року облгази застосовують так звані "морозні" коефіцієнти, котрі мотивують тим, що в холод газ стискається, відповідно, ресурсу споживається більше. "Використали 300 кубів газу, але платіжка прийшла, ніби ми використали 312 кубів. Нам застосували коефіцієнт 1,04. Оці 12 кубів по 8,55 – це ті гроші, які я переплачу", - розповів Крижанівський.

Деякі облгази у платіжках за газ додають коефіцієнт за транспортування палива

Деякі облгази у платіжках за газ додають коефіцієнт за транспортування палива

Окрім того, що спожив, Олександр має переплатити ще трішки більше ста гривень, але фокус у тому, що ці коефіцієнти і так вже враховані в тариф 8,55 за кубометр. Надлишок, який додає облгаз – це незаконний прибуток розподільчих компаній. "Застосуваня коефіцієнтів є незаконним, тому що до побутових споживачів ці коефіцієнти не застосовуються. Це лише для юридичних осіб", - пояснює заступник начальника департаменту з енергоефективності НАК "Нафтогаз України" Олексій Хабатюк. Йому самому так само нарахували подібний коефіцієнт, він написав скаргу в нацкомісію, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, але дістав самі відмовки.

Отримати пояснення в регулятора намагались і журналісти, але на численні звернення відповідь одна: без коментарів. Не відповідають на питання і облгази. "Регулятор 23 листопада 2018 року прийняв постанови, окремо по кожному облгазу щодо заборони таких нарахувань. Штраф за таке порушення може сягати 850 тисяч за одне звернення", - каже енергетичний експерт Марія Яковлєва. Штрафи чималі, однак відомо, що досі жодної перевірки регулятором не проведено, санкцій не накладено, а облгази і далі накручують лічильники міфічними коефіцієнтами. Тим часом Олександр калькулює, на скільки ж можуть нагріти простих українців. "103 гривні – це ми використали 300 кубів, але є ж люди, які використовують і 500, тобто якщо це будинок – це 200 гривень, а в маштабах країни це колосальні суми", - каже він.

Кореспондент ТСН Маріам Оганнисян 

Фото: Нафтогаз України

Повʼязані теми:

Наступна публікація