Обмеження ціни на газ: яку вартість палива прогнозують експерти

Дата публікації
Перегляди
16к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Обмеження ціни на газ: яку вартість палива прогнозують експерти

Фото: Національний банк України

Останні два місяці гранична вартість газу була 6,99 грн.

Протягом останніх двох місяців українці сплачували за газ не більше 6,99 грн. Утім, 31 березня - це останній день дії рішення Кабінету міністрів, яке й встановило гранично допустиму вартість палива. 

Чи здорожчає газ та що думають експерти, розповіли в сюжеті Сніданку з 1+1.

У січні уряд ухвалив рішення кінця опалювального сезону встановити граничну ціну на газ: від 1 лютого варітсть 6,99 стала можливим максимумом за куб, плюс 1,79 грн – граничний тариф на розподіл газу. Менше бути може, більше – ні.

Утім, сьогодні останній день урядової постанови: від1 квітня ринок знову вільний. Газзбути або трейдери вже оголосили газову ціну на квітень. Більшість компаній залишили вартість 6,99 грн за куб або навіть менше. Проте 17 газзбутів оприлюднили ціни вищі – від 7,6 грн до 8,85 грн.

Натомість від 1 травня в Україні абсолютно всі газопостачальники мають запропонувати споживачам річний тариф.  Якою може бути така ціна, спрогнозував експерт енергетичних ринків Юрій Корольчук: "Ціна формується десь в межах 7600-7800-8000 грн за тисячу кубометрів. Близько восьми тисяч гривень – така ціна орієнтовно буде встановлена для споживачів, умовно, від травня 2021 року до травня 2022 року. Варто розуміти, що вона не кінцева ціна, адже є ще доставка газу, розподіл Тобто ціна буде збільшуватись до двох тисяч гривень. Тобто сумарно буде десять тисяч гривень вартість тисячі кубометрів газу".

Чи подорожчає газ для населення України

Чи подорожчає газ для населення України

Оскільки експерт називає ціну за тисячу кубів, то один куб – це приблизно десять гривень. Слід зауважити, що це прогноз вартості у межах річного тарифу. До слова, споживач може залишитись на місячному: влітку вартість газу буде менша, а ось в наступному опалювальному сезоні більша. Яка - спрогнозувати важко.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
16к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація