Обмін валюти став платним

Банки вводять комісію на продаж готівкової валюти.


Уже другий тиждень таку "надбавку" стягує Укрсоцбанк. Наприкінці минулого тижня аналогічну комісію ввів Приватбанк. Про плани введення такої плати заявили банк "Форум", Райффайзен Банк Аваль, Ощадбанк, ПУМБ, "Фінанси та Кредит".

Розмір комісійних коливається в середньому від 1 до 3% від обсягу проданої клієнтові валюти. НБУ введенню комісії перешкоджати не буде, так само як і не буде обмежувати її розмір.

Введення додаткової плати на продаж готівкового долара анонсують керівники багатьох великих банків. "Зараз обговорюється це питання. Ми дивимося, яка комісія нам потрібна, для того щоб люди могли спокійно купити валюту і при цьому банк не зазнавав збитків", - каже голова правління банку "Форум" Ярослав Колесник.

"Так, ми плануємо вводити комісію. Але спочатку потрібно проаналізувати динаміку продажів за останні 7-10 днів. Якщо виявиться, що операція збиткова, то будемо проводити консультації із НБУ і домагатися введення комісії", - погоджується з колегою голова правління Ощадбанку Анатолій Гулей.

До банкірів приєднується і голова правління Райффайзен Банку Аваль Володимир Лавренчук. "Якщо НБУ не забороняє, то, безумовно, і ми будемо думати над питанням введення комісійних", - говорить він.

У той же час керівники кількох фінустанов - банку "Хрещатик", Дочірнього банку Сбербанку Росії, Сведбанку - заявили, що додаткову плату за обмін валюти вводити не будуть.

Введення комісійних фінансисти пояснюють збитковістю операцій купівлі-продажу валюти. Нагадаємо, зараз діє обмеження НБУ, відповідно до якого банки можуть продавати готівкову валюту за курсом не вище офіційного на 1,5%.

Банкіри скаржаться, що закладеної регулятором маржі 1,5% недостатньо навіть для покриття поточних витрат (на покупку готівкової валюти, її інкасацію, оплату праці касирів і т.д.), у результаті чого валютообмінні операції стали збитковими.

Поряд із цим з 9 грудня 2004 року діяла заборона НБУ на стягнення комісії з купівлі-продажу валюти. Тому банкіри пішли на невелику хитрість: комісію будуть стягувати не з валютообмінних операцій - це буде плата за розрахунково-касове обслуговування.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: